1000 Napadów Epilepsji Miesięcznie!

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Chłopiec, który doświadczał 1000 napadów padaczkowych miesięcznie nie doświadcza ich już wcale, a to wszystko dzięki medycznej marihuanie.

Chłopiec, który przechodził 500 zagrażających życiu napadów miesięcznie, ma zamiar świętować swój tysięczny dzień bez napadów, dzięki medycznej marihuanie.

Alfie Dingley, cierpiący na ciężką epilepsję, jest jedną z zaledwie trzech osób w Wielkiej Brytanii, które otrzymały receptę NHS na medyczną marihuanę.

Mama Hannah Deacon mówi, że marihuana – która została zalegalizowana do użytku medycznego 1 listopada 2018 r. – wywarła ogromny wpływ na życie 11-latka.

Jednak tysiące ludzi wciąż nie ma dostępu do finansowanych recept, a rodziny są zmuszone wydawać tysiące funtów miesięcznie prywatnie lub kupować ją na czarnym rynku.

Wytyczne National Institute for Health and Care Excellence pozwalają klinicystom przepisywać marihuanę medyczną, jeśli dowody sugerują, że może być ona korzystna. Ale Brytyjskie Stowarzyszenie Pediatryczne i Neurologiczne nie popiera stosowania marihuany leczniczej z całych roślin, która zawiera składnik psychoaktywny THC, twierdząc, że firmy produkujące produkty nie podjęły wymaganych badań klinicznych, aby udowodnić ich bezpieczeństwo.

43-letnia Hannah, która współzałożycielka MedCan Support dla rodzin chcących uzyskać dostęp do leku, powiedziała, że ​​to stanowisko stworzyło coś, co określiła jako „blokadę” na receptach NHS.

Opowiedziała, jak medyczna marihuana przywróciła Alfiemu „jakość życia”, pozwalając mu chodzić do szkoły w pełnym wymiarze godzin i nawiązywać przyjaźnie.

Powiedziała jednak: „Niektórzy ludzie nie mają wyboru, muszą wydawać 24 000 funtów rocznie podczas kryzysu związanego z kosztami życia tylko po to, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

„Widzimy zbieranie funduszy przez rodziny, co jest demoralizujące, ale inni idą na nielegalny rynek, gdzie nie wiedzą, co jest w produkcie i mierzą się z ogromnym ryzykiem.”

„Aż 1,8 miliona ludzi używa nielegalnej marihuany z powodów medycznych. Rząd ma obowiązek zapewnić im bezpieczeństwo”.

Alfie, który zaczął mieć napady padaczkowe, gdy był dzieckiem, a także cierpi na autyzm, ma finansowaną receptę na Bedrolite – olej CBD, który zawiera mniej niż 1% THC i 7,5% CBD.

Do historii przeszedł w czerwcu 2018 roku, kiedy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dało jego lekarzowi pierwszą licencję na przepisywanie marihuany medycznej. Dziś Alfie obchodzi swój 985 dzień bez ataku – a w przyszłym miesiącu osiągnie kamień milowy tysiąca. Hannah powiedziała: „Alfie jest dowodem, że działa… jest dla niego bezpieczny.

„To nie jest cudowne lekarstwo, ponieważ nadal cierpi na epilepsję, ale ponieważ napady nie występują, marihuana pomaga mu spać i prowadzić normalne życie”.

Marihuana dała mu życie. Czyta – wcześniej nie potrafił powiedzieć więcej niż dwa lub trzy zdania – i uczy się i rozumie normalne relacje oraz zadaje pytania. Dzięki marihuanie, jest w stanie normalnie żyć i nawiązywać relacje”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl