Jak Wspierać Rośliny Uprawiane Outdoor?

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Rośliny uprawiane outdoor rosną wyższe i mogą wytworzyć więcej pąków, dodatkowa waga może stanowić problem, jeśli nie zapewnisz im wsparcia.

Każdy hodowca chce wiedzieć, jak uprawiać nasiona marihuany na zewnątrz i zbierać duże, gęste pąki, ale może to stanowić problem w przypadku uprawy na zewnątrz. Biorąc pod uwagę, że nie masz ścian ani konstrukcji do związania siatki SCROG tak, jak w pomieszczeniu, będziesz musiał wymyślić sposób na utrzymanie dodatkowego ciężaru. Oczywiście nie jesteś do tego zobowiązany, ale po co ryzykować te piękne pąki pod koniec okresu kwitnienia? W miarę postępów w swojej podróży, miejmy nadzieję, odkryjesz, że pąki produkowane przez Twoje rośliny stają się bardziej lepkie, gęstsze, większe.

Podobnie jak w przypadku każdego innego hobby lub umiejętności, praktyka i cierpliwość powinny mieć ogromny wpływ na ostateczny wynik pod względem wydajności i jakości. Jedyną wadą (jeśli chodzi o uprawę marihuany na świeżym powietrzu) jest to, że istnieje punkt krytyczny. W zależności od odmiany, którą uprawiasz, w pewnym momencie szczyty mogą stać się tak ciężkie i gęste, że same gałęzie nie będą w stanie ich utrzymać. Zwiotczenie może prowadzić do kilku problemów, ale głównym problemem jest ryzyko, że te szalenie ciężkie pąki faktycznie złamią gałęzie pod obciążeniem. Jeśli zdarzy się to, zanim będziesz gotowy do zbiorów, być może zmarnowałeś ogromną ilość pracy i wysiłku.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest poziom przepływu powietrza i wilgotność. Wszyscy dążymy do krzaczastych bestii z ogromnymi pąkami, ale zwiększona waga może prowadzić do poważnie ograniczonego ruchu powietrza i wyższej wilgotności w koronie samej rośliny. Jest kilka sposobów, aby temu zaradzić (wszystkie omówione poniżej), ale pamiętaj, aby bardzo uważnie obserwować swoje rośliny podczas cyklu kwitnienia, aby upewnić się, że przepływ powietrza jest na przyzwoitym poziomie. Jeśli stwierdzisz, że przepływ powietrza nie jest zgodny ze standardem, nawet przy zarządzaniu pąkami i wsparciu, być może będziesz musiał zainstalować kilka wentylatorów, aby zwiększyć moc. Jedną z najbardziej rozdzierających serce rzeczy, które mogą przytrafić się uprawie, są problemy z pleśnią w ciągu ostatnich kilku tygodni kwitnienia. Może to być trudne do wykrycia, ponieważ pleśń zwykle zajmuje środek samego pąka. Jeśli tak się stanie, zanim w końcu zobaczysz oznaki, może to oznaczać, że już jest za późno i być może będziesz musiał pożegnać się ze swoją cenną nagrodą i rozpocząć nowy sezon wegetacyjny.

Dlaczego warto wspierać rośliny uprawiane outdoor?

Czasami podczas uprawy w pomieszczeniu nasze rośliny konopi mogą urosnąć zbyt mocno na ograniczonej przestrzeni, a ich pąki stają się wyjątkowo ciężkie, dlatego hodowcy stosują techniki podparcia gałęzi. Może się to zdarzyć również na zewnątrz, chociaż wtedy problemem nie jest brak miejsca, ale ciężkie pąki rośliny marihuany.

Podczas uprawy na zewnątrz hodowcy zwykle sadzą w większych doniczkach, ponieważ nie są ograniczeni przestrzenią, tak jak w przypadku uprawy w pomieszczeniach. Dzięki temu roślina może urosnąć do maksimum. Zwykle kwitnienie zajmie więcej czasu, ale pąki będą gęstsze. Bardzo częstym problemem, jaki napotykają hodowcy konopi indyjskich w większych doniczkach, jest to, że gałęzie nie są w stanie utrzymać ciężaru bardzo gęstych pąków. Podczas uprawy w pomieszczeniu można tego uniknąć, przywiązując gałęzie do boków lub górnej części namiotu do uprawy, ale na zewnątrz nie mamy takiej konstrukcji. Konopie na świeżym powietrzu nie są ograniczone przestrzenią i mogą urosnąć do ogromnych rozmiarów. Jeśli uprawiasz rośliny dające duże plony, gałęzie mogą nie być wystarczająco mocne, aby utrzymać pąki i pęknąć, dlatego musisz zapewnić wsparcie w postaci bambusowych palików, siatki kratowej lub klatek na pomidory.

• Paliki bambusowe

Pałki bambusowe są tym, czego hodowcy zwykle używają do uprawy marihuany na zewnątrz. Chociaż jest to tania i skuteczna metoda, należy pamiętać, że paliki bambusowe mogą gnić, dlatego wielu hodowców unika ich stosowania.

Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się stosowania bambusowych palików wokół kwitnących roślin konopi. Ryzyko ich gnicia i przeniesienia tego na korzenie lub pąki jest wysokie, szczególnie w wilgotnym i gorącym klimacie. Po co ryzykować, skoro inne opcje są nadal bardzo przyjazne dla budżetu?

Jeśli pozwolisz roślinom konopi rosnąć przez krótki czas, nadal możesz używać bambusowych palików, ale ponieważ są wystawione na deszcz i znajdują się w glebie, mogą gnić. Kiedy bambus gnije, może przenieść się na rośliny konopi indyjskich, które mogą cierpieć z powodu pleśni (takiej jak mączniak prawdziwy), która może uszkodzić rośliny i łatwo przenieść się na inne rośliny w pobliżu.

• Siatka kratowa (Trellising)

Trellising polega w zasadzie na Scrogowaniu na świeżym powietrzu, choć może być trudniejszy, ponieważ nie masz odpowiedniej konstrukcji, aby to zrobić prawidłowo, więc będziesz musiał sam zbudować taką konstrukcję. Choć brzmi to ciężko, przygotowanie konstrukcji pod siatkę kratową (lub kratę) jest dość proste i polega jedynie na umieszczeniu 4 palików wokół rośliny.
Możesz użyć palików bambusowych, ale jeśli masz trochę gotówki do wydania, zalecamy użycie palików metalowych, nie tylko nie gniją, ale można je ponownie wykorzystać w innych cyklach uprawy. W zależności od dostępnej przestrzeni możesz umieścić siatkę wokół roślin poziomo lub pionowo.

Te dwie metody można zastosować do wspierania rośliny konopi indyjskich, gdy uprawiasz ją na zewnątrz, chociaż umieszczając ją wokół rośliny, nie będziesz w stanie kontrolować jej wielkości, tak jak w przypadku kraty umieszczonej na roślinie. Kiedy umieścisz siatkę poziomo (na górze roślin), nie tylko utrzyma to dodatkowy ciężar, ale także umożliwi ci trenowanie roślin konopi indyjskich tak, jak w SCROG.

• Siatki druciane do pomidorów

Druciane klatki na pomidory są bardzo podobne do umieszczania kraty wokół rośliny marihuany. Będą wspierać Twoją roślinę z każdej strony, ale nie pozwolą Ci kontrolować wysokości, jaką osiągnie roślina. Z drugiej strony niektórzy hodowcy nie chcą ograniczać wysokości swoich roślin, więc nie jest to tak naprawdę wada.

Klatki druciane mogą być również używane jako konstrukcja do przywiązania gałęzi. Za pomocą sznurka lub innych materiałów, które nie uszkadzają rośliny konopi, można z łatwością przywiązać gałęzie do drucianej klatki, zapewniając im dodatkowe wsparcie. Klatki druciane można łatwo znaleźć w sklepach ze sprzętem. Są one dość tanie, kosztują około 5 złotych za sztukę. Można je ponownie wykorzystać, więc nie będziesz musiał kupować ich więcej do następnego cyklu uprawy. Jeśli nie masz ochoty wydawać pieniędzy, możesz zrobić własną klatkę, potrzebujesz tylko metalowego drutu, a sposób jej wykonania łatwo znajdziesz w Internecie.

Jeśli zastanawiasz się, jak uprawiać marihuanę na zewnątrz pamiętaj, że wspieranie roślin jest zdecydowanie jedną z ważniejszych kwestii. Uprawiając marihuanę w większych doniczkach, Twoja roślina będzie w rezultacie rosła bardziej i wytwarzała gęstsze pąki. Jeśli nie zapewnisz wsparcia, dodatkowy ciężar może być zbyt duży dla Twojej rośliny, a gałęzie mogą się złamać. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czego użyjesz do podparcia swoich roślin, możesz użyć:

• Paliki bambusowe,
• Siatka kratowa,
• Klatki na pomidory.

Kiedy uprawiasz marihuanę na zewnątrz, nie możesz kontrolować cyklu światła, więc zazwyczaj rośliny wegetują przez długi czas, a następnie kwitną jeszcze dłużej, dlatego zdecydowanie powinieneś zapewnić wsparcie wszystkim gałęziom, aby uniknąć zerwania. Kiedy gałąź się złamie, z pewnością można ją naprawić, ale robakom i pleśniom łatwiej jest zaatakować roślinę, ponieważ rana jest otwarta, a ze względu na słabszą roślinę trudniej będzie jej walczyć z atakiem.

Dlatego upewnij się, że wszystko zaplanowałeś przed rozpoczęciem cyklu uprawy, co oznacza, że powinieneś wiedzieć w przybliżeniu, jak długo roślina będzie rosła, jak wysoka i, jeśli to możliwe, wielkość pąków. Pamiętaj, że wspieranie gałęzi nie zawsze jest potrzebne; Jeśli nie planujesz uprawy dużej rośliny, najprawdopodobniej nie będzie to potrzebne, ale w zależności od tego, kiedy rozpoczniesz cykl, Twoja roślina może osiągnąć wysokość do 300 cm i wtedy zdecydowanie potrzebujesz wsparcia gałęzie. Nie ma znaczenia, jak to zrobisz, jeśli zrobisz to we właściwym czasie i prawidłowo, unikniesz wszelkich problemów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl