Zalety Treningu Roślin Marihuany

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Jeśli chodzi o zwiększenie ostatecznego plonu rośliny konopi, istnieje kilka czynników, które mogą na to wpłynąć. Genetyka o dużej wydajności i składniki odżywcze o wysokiej sile to dwa sposoby, a innym jest trening roślin, który występuje w postaci technik wysokiego i niskiego stresu.

Różne typy treningu

Jeśli dopiero zaczynasz uprawiać konopie indyjskie, sama idea treningu również będzie dla ciebie nowa. Istnieje wiele korzyści z zastosowania właściwej techniki do właściwej odmiany, jednak dobrze jest znać różnicę między niskim i wysokim stresem.

Metody treningu o niskim poziomie stresu (L.S.T)

Powszechnie określane jako LST, metody o niskim poziomie stresu w rzeczywistości nie powodują u roślin żadnych szkód fizycznych ani urazów. Używając sznurka, drutu metalowego lub małych ciężarków, struktura wzrostu korony zostanie zmanipulowana, ponieważ pęd korony odpowiedzialny za dominację wierzchołkową i wzrost pionowy zostanie przywiązany.

Ponieważ główny pęd korony jest teraz przywiązany poniżej reszty gałęzi bocznych, następuje zmiana energii, umożliwiając wzrost gałęzi bocznych i innych pędów jako dominującego nowego pędu korony. Potrzeba około 3-5, zanim przywiązany pęd powróci do pozycji pionowej, zachęcając do znacznie bardziej krzaczastego i dominującego bocznie baldachimu.

Trening wysokiego stresu (H.S.T)

Jeśli chodzi o techniki wysokiego stresu, wymaga to bezpośredniego kontaktu z roślinami, usuwania liści, a nawet łamania gałęzi. Istnieje wiele sposobów przeprowadzania H.S.T. i konieczne jest, aby rośliny miały czas na pełne wyzdrowienie, uzdrowienie oraz odrośnięcie.

Topping

Technika polegająca na usunięciu pędu koronowego w celu odsłonięcia dolnych pędów pachowych.
Pionowy wzrost jest zmniejszony, a hormon wzrostu Auksyna jest wyłączona. Zaletą jest postawanie wielu pędów wierzchołkowych zamiast jednego wysokiego, trudnego do kontrolowania głównego szczytu.

Najważniejsza wskazówka: Nigdy nie przeprowadzaj tej techniki po rozpoczęciu kwitnienia, ponieważ stres może spowodować tymczasowe zahamowanie wzrostu roślin lub, w najgorszym przypadku, zmianę w hermafrodytę.

Super Cropping

Celowe łamanie wewnętrznych ścian komórkowych gałęzi skutkuje powstaniem znacznie silniejszych. Hormon naprawy wzrostu jest również emitowany w całej roślinie. Wigor, odporność i struktura wzrostu znacznie się poprawią.

Najważniejsza wskazówka: Upewnij się, że łodygi i gałęzie, które zamierzasz łamać, są wystarczająco dojrzałe i dobrze rozwinięte, aby się zregenerować. Wykonywanie tej techniki na młodszych roślinach może nie działać zbyt dobrze i powodować pękanie łodyg.

Przycinanie

Po pomyślnym przycięciu dolnej części roślin znacznie poprawi się również przepływ powietrza. Zwiększy to pochłanianie CO2 i zmniejszy możliwość insektów i patogenów.

Kiedy można trenować rośliny?

Trening należy stosować tylko w fazie wegetatywnej 18/6. W tym czasie rośliny konopi będą koncentrować się na ulistnieniu i wzroście wegetatywnym przed kwitnieniem.

Najważniejsza wskazówka: Zaleca się zapewnienie roślinom dłuższego czasu wegetacji, jeśli stosuje się L.S.T.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl