THCV Tłumi Apetyt

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

THCV to mocny kannabinoidowy środek, który stłumi twój apetyt.

Idealnymi kandydatami do konsumpcji THCV mogą być osoby z pewnymi zaburzeniami odżywiania lub te, które potrzebują lepiej regulować swoją dietę.

Konopie indyjskie to nie tylko medycznie korzystna roślina, ale sama w sobie jest również bardzo złożoną rośliną.

Do tej pory odkryto, że roślina zawiera ponad 400 jednostek chemicznych, a ponad 60 z nich to związki kannabinoidowe. Jednym z tych związków kannabinoidowych jest tetrahydrokannabiwaryna lub THCV. Ten kannabinoid zawiera różne właściwości lecznicze, z których użytkownicy mogą skorzystać. Chociaż THCV wygląda jak THC, te kannabinoidy bardzo się od siebie różnią, głównie ze względu na wpływ, jaki wywierają na apetyt konsumentów.

W jaki sposób THCV jest podobne do THC?

Dla wielu THCV może brzmieć bardzo podobnie do THC ze względu na jego wygląd. Chociaż THC i THCV mają pewne podobieństwa, są również zupełnie różne, zwłaszcza jeśli chodzi o wpływ, jaki wywierają na konsumentów. Z jednej strony kannabinoidy te są bardzo podobne pod względem budowy chemicznej. Innymi słowy, THCV przechodzi proces, który pozwala mu stać się kwasem kannabigerowarynowym (CBGVA). Następnie CBGVA rozkłada się na kwas tetrahydrokanabiwarynokarboksylowy (THCVA). Stamtąd THCVA może przejść proces dekarboksylacji, w którym światło UV lub ciepło są wykorzystywane do wytworzenia THCV.

Ponadto THC i THCV aktywują określone receptory w naszym ciele. Te główne receptory nazywane są CB1 i CB2. THC i THCV wpływają na te same receptory, jednak ważne jest, aby wiedzieć, że ta odpowiedź działa jako antagonista receptorów CBI i CB2. Ponieważ THCV jest antagonistą receptorów CB1 i CB2, oznacza to, że THCV blokuje THC, co uniemożliwia użytkownikom konopi posiadanie kłów.

Zmniejszające apetyt właściwości THCV

Ponadto, jak wielu z was wie, wszyscy mamy układ endokannabinoidowy i jest to bardzo złożony system, który reguluje różne funkcje organizmu. Apetyt organizmu jest jedną ze specjalnych funkcji, które reguluje układ endokannabinoidowy. Badania wskazują, że gastrofaza (uczucie, które odczuwają użytkownicy marihuany po pobudzeniu apetytu) wynika z reakcji tego układu. Z biegiem czasu różne wyniki badań wykazały zdolność THC do pobudzania apetytu i działania jako środek pobudzający apetyt.

Choć THC jest znane z pobudzania apetytu, THCV posiada odwrotne efekty

Zamiast stymulować apetyt użytkowników, THCV tłumi apetyt. Ponieważ THCV jest antagonistą receptorów CB1 i CB2, blokuje THC. Dlatego użytkownicy nie odczuwają głodu po spożyciu THCV. Inne wyniki badań wskazują, że THCV tłumi uczucie sytości, które czasami pojawia się po zjedzeniu czegoś pysznego.

To powiedziawszy, osoby, u których zdiagnozowano pewne zaburzenia odżywiania lub osoby otyłe, które muszą lepiej regulować przyjmowanie pokarmu, mogą być idealnymi kandydatami do spożycia THCV.

Odmiany marihuany, które posiadają sporą ilość THCV

Oprócz właściwości tłumiących apetyt, THCV ma inne właściwości lecznicze, takie jak działanie przeciwdrgawkowe. Zatem THCV może być stosowany do zwiększania progu drgawkowego u osób z padaczką i zaburzeniami napadowymi. Ponadto niedawno odkryto, że THCV ma duży potencjał, aby pomóc diabetykom typu 2, pomagając kontrolować poziom glikemii, zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2016 roku.

Lecz korzyści lecznicze na tym się nie kończą. THCV może nawet pomóc w radzeniu sobie z drżeniem ciała, jednocześnie poprawiając zdolności kontroli motorycznej. Jednak zanim ludzie zaczną spożywać THCV, należy przeprowadzić więcej badań i prób klinicznych.

Dodatkowo, po spożyciu THCV, ten kannabinoid zwykle powoduje szybki początek efektów psychodelicznych, które sprawiają, że użytkownicy czują się jasno, co stosunkowo szybko mija.

THCV często występuje w różnych odmianach konopi z przewagą sativy. Oto niektóre z głównych szczepów konopi, które zawierają wysoki poziom THCV:

• Jack the Ripper,
• Durban Poison,
• Girl Scout Cookies,
• Cherry Pie,
• Face off OG,
• Doug’s Varin,
• Pineapple Purps.

Czy sądzisz, że konsumpcja THCV wzrośnie w nadchodzących latach? Niektórzy hodowcy zaczęli koncentrować się na produkcji większej liczby szczepów o wysokiej zawartości THCV.


1 komentarz

Nikt · 23 czerwca 2023 o 00:22

Czyli odwrotność THC. Mamy lekarstwo dla grubasów 🙂

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl