Syntetyczna Marihuana

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Pewnie nigdy o tym nie słyszałeś, ale marihuana syntetyczna pojawiła się na rynku w 2002 roku. Jest sprzedawana jako alternatywa dla konopi indyjskich. Znana również jako fałszywa marihuana, K2 i Spice, niektórzy ludzie mylą prawdziwą i syntetyczną marihuanę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zastanawiasz się, czym jest marihuana syntetyczna, czytaj dalej. Chociaż nazwa „syntetyczna marihuana” sugeruje, że jest to alternatywa dla konopi indyjskich, istnieje między nimi ogromna różnica.

Mówiąc najprościej, syntetyczna marihuana to hardcorowy dopalacz. Zanim zostanie nazwana marihuaną, nie zakładaj, że działa podobnie jak roślina. Nie jest to substancja naturalna i zwykle powstaje w laboratoriach – podobnie jak inne narkotyki, takie jak kokaina i metamfetamina. Pierwotnie miała pomóc naukowcom w badaniu głębi układu kannabinoidowego. Została jednak niewłaściwie wykorzystana w wyniku czego jest teraz dostępna dla szerszej publiki.

Jak rozróżnić naturalną marihuanę od syntetycznej?

Jeśli kiedykolwiek używałeś prawdziwej marihuany, ta czynność nie powinna być tak trudna. Jednak tutaj kilka wskazówek:

• Wygląd

Tradycyjne pąki marihuany wyglądają jak małe bryłki żywicy. Na pewno z nich korzystałeś, prawda? Wyglądają jak małe, pokryte cukrem liście i kwiaty. Bez względu na to, gdzie kupisz prawdziwą marihuaną, będzie ona sprzedawana w w postaci całych pąków. Wszystkie pąki mogą nie wyglądać dokładnie tak samo (nawet jeśli pochodzą z tej samej odmiany), ale z pewnością pochodzą z jednej rośliny.

Z drugiej strony, syntetyczna marihuana jest już zmielona. Wygląda jak iście i kawałki wielu roślin po prostu zrzucone razem. Czasami wygląda jak trawa, ale innym razem wygląda jak mieszanka różnych roślin.

• Dotyk

Prawdziwa marihuana jest wilgotna. Jej pąki nie są zbyt wilgotne, ale także nie są suche w dotyku. Tekstura jest gdzieś pomiędzy. Poczujesz także lepkość, gdy dotkniesz pączków – coś, co uwielbia każdy użytkownik. Lepkość wynika z trichomów znajdujących się w pąkach.

Sztuczna marihuana nie zawiera włosków, więc uważnie obserwuj swoją trawkę, aby zapobiec paleniu syntetycznej marihuany.

• Zapach

Czysta marihuana pachnie inaczej w zależności od odmiany. Na przykład Green Crack pachnie mango, a Zkittlez wydziela wyraźny zapach owoców. Niektóre mogą nawet śmierdzieć nieumytymi skarpetkami lub zgniłym serem! Wszystko zależy od terpenów. Co więcej, każdy, kto kiedykolwiek używał prawdziwej marihuany, zgodzi się, że zapach odgrywa kluczową rolę w identyfikacji marihuany wysokiej jakości.

Syntetyczna marihuana pachnie chemikaliami. Niektóre odmiany czystej marihuany, takie jak Sour Diesel, również wydzielają chemiczny zapach, ale Twój nos łatwo je rozróżni. Niezależnie od tego, jak bardzo postara się laboratorium, K2 nigdy nie będzie pachnieć jak prawdziwa marihuana.

• Smak

Głębokie zaciągnięcie się ulubioną marihuaną i możesz rozkoszować się połączeniem bogatych smaków. Podobnie jak zapach, smak zależy również od odmiany i sposobu uprawy zioła. Ale niezależnie od odmiany, smaki są zwykle oszałamiające i sprawiają, że pragniesz więcej.

Natomiast syntetyczna marihuana smakuje jak mieszanina chemikaliów zmieszanych w pośpiechu. Czasami może również smakować jak spalona trawa. Smak jest tak dziwny, że możesz zacząć kaszleć nie z powodu „haju”, jaki wywołuje, ale z powodu uczucia dławienia, którego doświadczasz.

Niebezpieczeństwa związane ze stosowaniem syntetycznej marihuany

Syntetyczna marihuana zapewnia efekty bardzo podobne do THC – tetrahydrokannabinolu. THC to kannabinoid występujący naturalnie w konopiach indyjskich i odpowiedzialny za efekty psychoaktywne odczuwane po spożyciu lub paleniu marihuany.

Jednak THC, pomimo swoich efektów psychotropowych, ma szereg korzyści leczniczych i jest stosowany w dużych dawkach, aby pomóc w różnych chorobach. To samo nie może dotyczyć konopi syntetycznych. Kiedy palisz syntetyczną K2 lub Spice, jak to się zwykle nazywa, możesz doświadczyć halucynacji w ciągu kilku godzin. Haj może nie trwać tak długo, jak ten, który odczuwasz, paląc prawdziwą marihuanę. Co więcej, możesz odczuwać ucisk w klatce piersiowej i płucach długo po paleniu. Podobnie jak zwykłą marihuanę, syntetyczną marihuanę można również palić, waporyzować lub mieszać z produktami spożywczymi.

Zamiast jednak uzyskać korzyści zdrowotne, poczujesz jedynie ciężar, którego nie da się opisać słowami. Naturalna marihuana wywołuje umysłowy haj i naprawdę lubisz sposób, w jaki łagodzi ona stres, a fałszywa marihuana powoduje tylko uczucie ciężkości i ospałości. Pamiętaj, że prawdziwe pąki również pobudzają Twoją kreatywność, podczas gdy syntetyczne nie mają takiego efektu. Jak już wspomniano, fałszywe konopie działają jak THC. Podobnie jak THC wiąże się z receptorami kannabinoidowymi znajdującymi się w ludzkim organizmie, tak samo łączy się z receptorami CB1 i wywołuje euforię niesamowicie podobną do THC. Wiążą się jednak z większym powinowactwem w porównaniu do czystego THC.

Sztuczne zioło może dawać pewne efekty, które sprawią, że poczujesz się jakbyś spożywał prawdziwą marihuanę, ale problem polega na tym, że jest ona znacznie silniejsza niż prawdziwe THC. Stworzony głównie po to, aby pomóc badaczom, pozbawionym skrupułów producentom nie zajęło dużo czasu stworzenie własnej wersji i wypuszczenie jej na rynek. Sztuczne konopie zwykle przygotowuje się przez połączenie kilku rozpuszczalników, w tym acetonu i alkoholu wysokoprocentowego. Nic dziwnego, że gdy palisz, Twoje gardło płonie! Podczas procesu produkcyjnego bardzo łatwo jest zepsuć i spryskać materiał roślinny zbyt dużą ilością środków chemicznych. Dlatego też, paląc fałszywą marihuanę, możesz czuć się, jakbyś palił naładowanego chemikaliami jointa!

Ze względu na moc można spodziewać się bólów głowy, utraty przytomności, ataków paniki i niewydolności nerek. Zasadniczo, jeśli palisz lub zażywasz sztuczne zioło, zużywasz zbyt wiele środków chemicznych na raz. Znane również jako nitro, synkanny lub syntetyczne kannabinoidy, mogą siać spustoszenie i powodować skutki uboczne, w tym:

• Halucynacje,
•Szybkie bicie serca,
•Brak tchu,
•Napad kaszlu,
•Skurcze mięśni,
•Podwyższone ciśnienie krwi,
•Ból głowy,
•Mdłości,
•Ból w klatce piersiowej,
•Wymioty,
•I wiele więcej.

W skrajnych przypadkach może dojść do zawału serca. Tak, syntetyczna marihuana może być śmiertelna. Od udarów po drgawki i psychozy – wiele może się wydarzyć, jeśli zaczniesz stoować syntetyczną marihuanę. Wskaźniki wizyt na oddziałach ratunkowych i długich hospitalizacji są znacznie wyższe niż w przypadku naturalnych konopi indyjskich. Dzieje się tak z kilku powodów, ale przede wszystkim dlatego, że można ją zsyntetyzować tak, aby była nawet 200 razy silniejsza niż zwykła marihuana. Jest to również dziedzina całkowicie nieuregulowana i chociaż rządy na całym świecie nieustannie zakazują stosowania substancji chemicznych tworzących syntetyczne konopie indyjskie, producenci muszą jedynie wprowadzić drobne zmiany w strukturze chemicznej, aby ominąć te przepisy.

Ci pozbawieni skrupułów producenci narkotyków syntetycznych są stale o krok przed prawem i czasami dodają również chemikalia niekannabinoidowe, aby zwiększyć poziom psychoaktywności w swoich produktach, bez jakiegokolwiek oznakowania. W 2009 roku co najmniej 9 osób zmarło po spożyciu syntetycznego produktu kannabinoidowego o nazwie „Krypton”. Stwierdzono, że zawiera O-demetylotramadol – syntetyczny agonista opioidów i lek przeciwbólowy. Istnieją również doniesienia o niektórych mieszankach zawierających psychoaktywne alkaloidy, psychodeliczną tryptaminę, a nawet mirystycynę i azaron.

Do tego dochodzą problemy uzależniające, które nękają użytkowników syntetycznych kannabinoidów. Ciągłe nadużywanie syntetycznej trawki może prowadzić do szerokiego zakresu problemów, a niektórzy lekarze uważają, że uzależnienie może być trudniejsze do przełamania niż uzależnienie od opioidów. Istnieje nieskończona lista historii pacjentów wpadających w stany psychotyczne na całe tygodnie, a ryzyko wystąpienia napadów padaczkowych, jeśli użytkownik rzuci palenie, wydaje się niepokojąco wysokie. Zatem naszym skromnym zdaniem we współczesnym społeczeństwie naprawdę nie ma miejsca na tego typu leki syntetyczne, zwłaszcza gdy badania wyraźnie wskazują na lecznicze właściwości naturalnych związków. Szkoda, abyś narażał swoje zdrowie.

Podsumowanie

Podczas gdy prawdziwą marihuaną leczy się wiele chorób, ta fałszywa może sprawić, że sam staniesz się ofiarą wielu problemów. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych nieuregulowanych rynków, tak naprawdę nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co wprowadzasz do swojego organizmu, paląc syntetyczne zioło. Znamy już niektóre z okropnych skutków ubocznych, jakie mogą wywołać w krótkim okresie. W dzisiejszych czasach, mając niemal nieskończoną listę niesamowitych odmian na wyciągnięcie ręki i tak wiele dostępnych informacji, dlaczego miałbyś palić cokolwiek innego niż piękne, naturalne konopie! Zawsze zachowuj ostrożność i kupuj marihuanę wyłącznie ze sprawdzonego źródła lub uprawiaj ją w domu!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl