Najszybsze Odmiany Marihuany

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Najszybsze odmiany marihuany to te, które są zależne od światła, ale zapewniają także znacznie szybszy okres kwitnienia. Dzięki temu są idealne dla hodowców, którzy chcą uniknąć nalotów, złej pogody i różnych innych problemów.

Prawdopodobnie słyszałeś o odmianach feminizowanych, regularnych i automatycznie kwitnących, ale czy kiedykolwiek słyszałeś o najszybszych odmianach? To te, które mają krótszy okres kwitnienia, zwykle o tydzień lub dwa krótszy (w porównaniu do oryginalnej odmiany).

Ten typ odmiany pochodzi z krzyżówki feminizowanych, elitarnych odmian światłozależnych i rośliny automatycznie kwitnącej. Jednakże, w przeciwieństwie do automatów, szybkie odmiany zależą od ilości światła otrzymanego do kwitnienia; muszą mieć okres wzrostu (18/6 godzin światła i ciemności), a następnie okres kwitnienia (12/12 godzin).

W przeciwieństwie do roślin automatycznie kwitnących, mimo że mają one krótszy okres kwitnienia, okres kwitnienia nie ma wpływu na ich wielkość, ponieważ hodowcy mogą wydłużać czas kwitnienia tak bardzo, jak chcą, podobnie jak w przypadku feminizowanych i zwykłych nasion konopi.

Jakie zalety mają szybkie odmiany marihuany?

Uprawa szybkich odmian wiąże się z szeregiem korzyści, w tym ogromną zaletą możliwości wcześniejszych zbiorów, co może pomóc uniknąć problemów z jesiennymi deszczami, szczególnie na obszarach o krótkim lecie. Kiedy pada deszcz, nadmierna wilgotność może powodować pojawienie się grzybów i pleśni, co naraża rośliny na ryzyko.

Szybkie odmiany zachowują również aromat i smak oryginalnych odmian, co pozwala na ujawnienie wszystkich ich oryginalnych właściwości.

Inne zalety odmian F1 obejmują ich wysoką wydajność i wytrzymałość, porównywalną z tradycyjnymi odmianami zależnymi od światła; przy odpowiedniej pielęgnacji można uzyskać wysokie plony z szybko kwitnących odmian, pamiętając, że mają one krótszy okres kwitnienia.

Możesz także kontrolować ich wysokość i wydajność; jeśli uprawiasz na zewnątrz, wystarczy wcześnie wykiełkować nasiona, aby zapewnić im długi okres wzrostu. Jeśli chodzi o uprawę w pomieszczeniach, będziesz musiał zapewnić im dłuższy okres wzrostu, aż osiągną taką wielkość, jak chcesz. Jeśli chcesz stworzyć roślinę mateczną, możesz z łatwością pobrać klony, w przeciwieństwie do nasion automatycznie kwitnących, które można uprawiać wyłącznie z nasion.

Jak uprawiać szybkie odmiany?

Można je uprawiać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, podobnie jak rośliny zwykłe, feminizowane i automatyczne. Jednak posadzone w ziemi mogą urosnąć znacznie większe w porównaniu do doniczek; im więcej miejsca mają na wyhodowanie korzeni, tym większa jest roślina.

Plon tych roślin zależy również od ich genów i sposobu uprawy; w przypadku uprawy w pomieszczeniu można łatwo manipulować ilością światła, jakie otrzymują, co pozwala na wcześniejszy okres kwitnienia. Możesz zapewnić im krótszy okres wegetacji i ustawić kwitnienie, kiedy chcesz; dopóki dostaną 18 godzin światła dziennie, będą rosły. W tym przypadku musisz wybrać pomiędzy większymi roślinami lub roślinami, które kwitną szybciej.

Podsumowując, czy to w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, nie różnią się zbytnio, jeśli chodzi o pielęgnację i uprawę innych odmian zależnych od światła. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to to, że powinny być gotowe do zbiorów około 1–2 tygodnie wcześniej niż zwykle, więc zwracaj uwagę na to, co wskazuje bank nasion, aby nie zebrać zbyt późno.

Jakie są najlepsze szybkie odmiany?

Obecnie w internecie dostępna jest ogromna liczba szybkich wersji odmian, zarówno z przewagą indica, jak i sativa. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, wybraliśmy jedne z najlepszych odmian na kolejną wiosnę.

Crystal Candy F1

Odmiana ta pochodzi ze skrzyżowania Crystal Candy z Sweet Special Auto, w wyniku czego powstała roślina o intensywnym aromacie i smaku, podobnym do gumy do żucia o smaku truskawkowym, z szybszym czasem kwitnienia. Hybryda z dominacją indici, która zapewnia intensywne efekty psychoaktywne i uczucie relaksu.

Nie kłamiemy, gdy mówimy, że Crystal Candy F1 wyjątkowa odmiana; zdobyła pierwszą nagrodę dla najlepszej Indici na Spannabis Champions Cup 2017.

Ice Cream Cake Fast Flowering

Ice Cream Cake Fast Flowering to jeden z najłatwiejszych sposobów na poznanie jednego z najlepszych smaków zachodniego wybrzeża w jak najkrótszym czasie. Odmiana ta jest wielokrotnie nagradzaną kombinacją wysokiego poziomu THC, który daje intensywne efekty, i dominacji indici, która daje całkiem fizycznie relaksujący efekt. Odmiana ta ma niesamowity profil terpenowy podobny do słodkich cukierków, z zaskakującymi nutami pikantnych i cynamonowych smaków, co zapewnia pyszny aromat i jest doskonałym wyborem do tworzenia własnych ekstraktów.

Cream Mandarine Fast Version

Kolejną rekomendacją na ten sezon jest Cream Mandarine Fast Version, który pokochasz dzięki mieszance aromatów cytrynowych z nutą słodyczy; piękna kombinacja. Aby stworzyć tę odmianę, hodowcy wybrali Cream Mandarine Auto i skrzyżowali ją z elitarnym klonem Diesel.

Nic dziwnego, że ta odmiana zdobyła wiele nagród; to dość silna roślina, która wytwarza duże, gęste pąki pełne pysznej i aromatycznej żywicy. Ma wysoką zawartość THC od 18 do 22%, wywołując efekt relaksujący zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Cream Caramel Fast Version

Cream Caramel Fast Version to szybka wersja jednej z najbardziej uznanych odmian w słynnym banku nasion Sweet Seeds. Dzięki swoim właściwościom odmiana ta jest obowiązkowa dla każdego hodowcy. Jedną z jego najlepszych cech jest intensywny aromat i smak, przypominający słodycze – stąd wzięła się jego nazwa. Odmiana ta wytwarza dużą ilość THC i ma bardzo relaksujące działanie. Cream Caramel Fast Version to odmiana będąca połączeniem elitarnego klonu Cream Caramel ze szczepem wybranym spośród Cream Caramel Auto; w rezultacie roślina ta jest zależna od światła, a kwitnienie zajmuje zaledwie 7 tygodni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl