Krok po Kroku Cyklu Wzrostu Roślin Marihuany

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Konopie indyjskie, podobnie jak każda jedna żywa istota, przechodzą przez szereg etapów w miarę wzrostu i dojrzewania. Decydując się na uprawę konopi, szczególnie ważne jest, aby zrozumieć wszystkie poszczególne zmiany zachodzące, podczas swojego cyklu życia, każdy etap wzrostu wymaga innej opieki. Istną sprawą jest wiedza w poszczególnych etapach kiedy -wymagają różnych ilości światła, składników odżywczych i wody. Pomagają nam również zdecydować, kiedy przycinać i trenować rośliny, określenie płci rośliny.

Czas trwania uprawy marihuany to od 14 do 32 tygodni.
Największe zmiany wzrostu rośliny marihuany występują w cyklu wegetacyjnym w chwili kiedy uprawiasz rośliny w pomieszczeniu (indoor), możemy wymusić na niej kwitnienie już po kilku tygodniach, gdy jest jeszcze mała,… lub też po kilku tygodniach, kiedy jest duża . Z kolei kiedy uprawiasz na dworze (outdoor), będziesz musiał czekać do jesieni na zbiory. Roślina urodzi pąki w ciągu ostatnich 8-11 tygodni.

Cykl życia konopi można podzielić na cztery etapy,

-Kiełkowanie to 5-10 dni
-Sadzonka to 2-3 tygodnie
-Wegetatywny to 3-16 tygodni
-Kwitnienie to 8-11 tygodni

Czas kiełkowanie nasion to 5-10 dni, natomiast zalecany cykl światła to 18 godzin światła,

Pierwszy etap życia rośliny konopi zaczyna się od nasion, na tym etapie twoja roślina jest w stanie uśpienia, cierpliwie czekając, aż woda tchnie w nią życie. Jakość nasion jest tutaj priorytetem trzeba wcześniej przyjrzeć się jaki ma kolor i fakturę. Nasiona powinny być twarde i suche w kolorze od jasnobrązowego do ciemnobrązowego a nawet mieć charakterystyczne cętki. Nierozwinięte nasiona są na ogół miękkie, zielone lub białe takie nasiona nie mają prawa wykiełkować.
Kiełkowanie może trwać od 5 do 10 dni.
Pojawią się dwa zaokrąglone liście liścienia wyrastają z łodygi, gdy roślina rozwija się z ochronnej osłonki nasion. Te początkowe liście są odpowiedzialne za przyjmowanie światła słonecznego.
W miarę rozwoju korzeni zaczniesz widzieć pierwsze kultowe liście wachlarza, więc w tym momencie możesz uznać że twoja roślina jest sadzonką.

Faza twoich sadzonek to 2-3 tygodnie, cykl światła: 18 godzin światła,

Kiedy już Twoja roślina stanie się sadzonką, będziesz w stanie zauważyć, że rozwija się więcej tradycyjnych liści. W pierwszym momencie kiełki, nasiona początkowo wytwarzają liście z tylko jednym prążkowanym ostrzem. Koleinie zobaczysz, gdy rozwija się nowy wzrost, na liściach będzie pojawiać się więcej ostrzy. W pełni dojrzała roślina będzie miała około 5-7 ostrzy na liść lecz może być ich więcej. Zachwycający zielony kolor oraz dopóki nie zaczną tworzyć liści z pełną liczbą łopatek na nowych liściach wachlarzowych oznacza jedno zdrową sadzonkę. Trzeba zważać szczególna uwagę na podlewanie rośliny w czasie w fazie sadzenia ponieważ malutkie korzonki nie potrzebują dużo wody. Na tym etapie roślina jest podatna na choroby i pleśń. Pamiętaj monitoruj nadmiar wilgoci!

Etap wegetatywny to 3-16 tygodni, cykl światła: 18 godzin światła,

Faza wegetatywna marihuany to czas w którym wzrost rośliny doskonale się rozwija. Przesadzona roślina do większej doniczki dostaje idealne warunki do rozwoju korzeni i liści szybko się rozwijają. Jest to również czas, aby rozpocząć trenowanie roślin.
Rośliny Indica wydają się być krótkie i gęste, podczas gdy odmiany Sativa rosną chude i bardziej otwarte na liściach. Ważne, aby pamiętać żeby koniecznie zwiększać podlewanie zgodnie z rozwojem rośliny. Rośliny wegetatywne cenią sobie zdrową glebę zawierającą składniki odżywcze. Na tym etapie karm je wyższym poziomem azotu, aczkolwiek w tej kwestii trzeba bardzo uważać ponieważ łatwo je uszkodzić.

Faza kwitnienia to 8-11 tygodni, cykl światła zmniejszamy: 12 godzin światła,

Faza kwitnienia to końcowy etap wzrostu rośliny konopi. Kwitnienie występuje naturalnie, gdy roślina otrzymuje mniej niż 12 godzin światła dziennie, gdy letnie dni naturalnie się skracają lub gdy cykl światła w pomieszczeniach ulegnie zmianie. Na tym etapie rozwijają się żywiczne pąki więc ciężka praca zostaje nagrodzona.

Jeśli musisz określić płeć swoich roślin by wyselekcjonować samice, uważaj bo zaczną one pokazywać swoje narządy płciowe kilka tygodni po fazie kwitnienia. Konieczne jest oddzielenie samców, aby nie zapylały kwitnących samic jeśli tego nie chcemy.
Po przejściu rośliny z fazy wegetatywnej do kwitnienia należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy,
Twoje rośliny nie powinny być przycinane po trzech tygodniach od etapu kwitnienia, ponieważ może to zaburzyć hormony rośliny, należy je także kratować, aby pąki były podtrzymywane w miarę ich rozwoju. Gdy pąki osiągną pełną dojrzałość, nadszedł czas na zbiory.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl