Konopie i Zbiór Rzeczy, Które Możesz z Nich Zrobić

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Konopie to gatunek cannabis sativa i Cannabaceae (rodzina roślin zielnych, nierzadko pnączy oraz niewielkich drzew z rzędu różowców). Konopie przemysłowe to termin określający rośliny uprawiane specjalnie do użytku przemysłowego. Nieprzychylna różnica między konopiami przemysłowymi a marihuaną polega na tym, że ta pierwsza zawiera mniej niż 0,3% THC, psychoaktywnego związku kannabinoidu znajdującego się w konopiach. Dlatego też niskie stężenie THC, w nich zawarte, nie przyniesie Ci odurzenia podczas palenia.

Kultura uprawy konopi znana jest już od 2800 lat pne. Po czym w latach późniejszych praktyka uprawy konopi rozpowszechniła się na kraje śródziemnomorskie w erze chrześcijańskiej i na resztę Europy w średniowieczu. Roślina konopi została początkowo wyprodukowana była w Chile w Ameryce Południowej w XVI wieku, a uprawiane w Ameryce Północnej w XVII wieku. W chwili obecnej nie jest tajemnicą, że konopie przemysłowe posiadają nie zliczone zastosowania, lecz uprawiane są głównie ze względu na olej i włókna. Włókna konopi należą do najtrwalszych włókien naturalnych wyróżniając wszystkie rośliny na świecie. Siła i trwałość włókien konopi są powodem, dla którego są one używane do produkcji wyrobów przez rzemieślnika wyrabiającego powrozy, liny, sznurki.

Włókna ekstrahuje się z łodyg konopi kilkoma metodami, w tym roszeniem (namaczaniem w wodzie w celu jej zmiękczenia), suszeniem, kruszeniem i procesem wstrząsania, który oddziela włókna od zdrewniałej części rośliny. Olej konopny pozyskiwany z nasion konopi jest używany do wytwarzania różnych produktów, takich jak lakiery i farby, a także mydła. Nasiona z tej rośliny są także jadalne i zawierają mnóstwo dwóch niezbędnych kwasów tłuszczowych, potrzebnych by wspierać nasz organizm czyli Omega 3 i Omega 6. Natomiast to nie wszystko, przez wzgląd na niesamowite właściwości spożywcze są doskonałym źródłem białka roślinnego. Dlatego jedzenie łuskanych nasiona konopi, które zawierają 31% białka i zapewniają ponad 100% zalecanego dziennego spożycia witaminy B1, magnezu, fosforu i manganu oraz zdrowych dawek żelaza i miedzi. Zaskakujące, że konopie zawierają również potas, kwasy tłuszczowe oraz błonnik. Z względu na to, że nasiona konopi nie zawierają kwasu fitowego , organizm wchłania po czym wykorzystuje praktycznie wszystkie jej witaminy i minerały, które otrzymuje z konopi.

Ponoć pisze się, że istnieje zniewalająca liczba 25 000 produktów na bazie konopi używanych na całym świecie. Przemysł produktów konopnych jest wart prawie 700 milionów dolarów rocznie w samej Ameryce. W poniższym opisie znajdziesz kilka rzeczy o wspaniałych właściwościach, które można zrobić z tej wspaniałej rośliny.

Mąka Mało kto wie, że konopie niezbyt nadaje się do pieczenie przez wzgląd, że konopie są zbyt gęste natomiast można używać go razem z innymi mąkami w stosunku 1: 4, aby nadać swojej potrawie zdrowy zastrzyk. Nasiona konopi używane w mące konopnej zawierają błonnik, kwasy tłuszczowe omega i wiele więcej. Podpowiemy iż taka mąka to świetna alternatywa dla osób z nietolerancją glutenu lub z celiakią. Lecz, z uwagi na wszechstronność konopi jeśli masz alergię możesz skorzystać z produktu mlecznego konopie pozwalają cieszyć się bez skutków ubocznych. Możesz wytworzyć mleko, mocząc zmielone nasiona konopi w wodzie. Rezultatem jest kremowy napój, który smakuje wyśmienicie i zawiera dużo witamin, minerałów i białka. Dostępne są nawet smaki czekoladowe i waniliowe, jeśli masz ochotę na zdrowy przysmak.

Czekolada Możliwe jest samodzielne wykonanie w domu surowych czekoladek konopnych. Do polewy użyj kawałków czekolady, niewielkiej ilości soli i oleju kokosowego i napełnij je sercami konopnymi, daktylami, syropem klonowym, fasolą waniliową i olejem kokosowym, aby uzyskać wspaniałą ucztę. Przy okazji życzymy smacznego!

Paliwo Przynajmniej teoretycznie konopie mogłyby zapewnić światu niemal nieograniczone źródło energii. Jest to prawdopodobnie najbardziej przyjazna dla środowiska i najbardziej opłacalna uprawa paliwowa na naszej planecie, która umożliwia produkcję biodiesla oraz etanolu / metanolu. Badania wykazały, że uprawa zaledwie 6% amerykańskiego areału konopi wystarczyłaby, aby zastąpić paliwa kopalne i energię jądrową.

Papier i tektura na chwilę obecną do produkcji papieru używamy drzew. Problem w tym, że takie surowce rosną przez dziesiątki lat. Konopie natomiast regenerują się w ciągu kilku miesięcy i dają papier wysokiej jakości. Albowiem jest bez kwasowy, papier nie stanie się kruchy oraz żółty. Papier z pulpy drzewnej można poddać recyklingowi tylko trzy razy, z kolei papier konopny możemy poddać recyklingowi siedem razy. Szacuje się, że rocznie podczas produkcji papieru drzewnego i masy celulozowej powstaje około 220 milionów funtów toksycznych zanieczyszczeń. Czy wiecie dlaczego? Ponieważ papier konopny nie wymaga wybielania chlorem, i przez to jest po prostu o wiele bezpieczniejszy. Jeśli ktoś nie wie to, oryginalna Deklaracja Niepodległości została napisana na papierze z konopi!

Plastik, czy wiesz, że plastik z konopi jest wystarczająco mocny, aby zastąpić tworzywa sztuczne na bazie oleju wypełnione niebezpiecznymi chemikaliami? Tworzywa konopne są również w 100% biodegradujące, więc możesz je wrzucić do kompostu bez wyrzutów sumienia.

Tkaniny i odzież możesz użyć konopi, aby podkreślić modę, co zresztą już mocno widać po niektórych markach a co najważniejsze, taki materiał staje się bardziej miękki po każdym praniu. Ponieważ konopie do wzrostu wymagają niewielkich ilości herbicydów lub pestycydów lub nie wymagają ich wcale, są one bezpieczne dla skóry. Proste porównanie to – akr konopi pozwoli wyprodukować trzykrotnie więcej odzieży niż akr bawełny i zapewni ci chłód w ciepłym klimacie i ciepło w chłodniejszym klimacie; może być do czterech razy cieplejsza niż bawełna.

Zaskakujące jest to kiedy dowiedzieliśmy się z czego robione są Dywany… Niestety, są syntetyczne, materiały użyte do stworzenia dywanu są wypełnione gruzem, alergenami i toksycznymi chemikaliami. Szokujące! Zatem dywan z konopi może działać oczyszczająco na nasze pomierzenie i po jakimś czasie bez żadnych wyrzutów sumienie możesz go wyrzucić ponieważ jest biodegradujące.

Atrament tak, możesz nawet pisać konopie! Olej konopny to idealna baza pod nietoksyczny atrament. Wysycha również szybciej i wymaga mniejszego przetwarzania niż soja. Teraz masz te informacje; zdajesz sobie sprawę, że można pisać na konopiach używając konopi!

Krem do skóry farmaceutyczne produkty do pielęgnacji skóry potencjalnie powodują więcej szkód niż pożytku w dłuższej perspektywie. Jednak olej z nasion konopi jest pełen witamin A, C i E, a także jest pełen przeciwutleniaczy, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Jak zapewne wiesz, wszystkie powyższe są niezbędnymi składnikami zdrowej skóry. Olej konopny może potencjalnie zmniejszyć trądzik, oczyścić pory, a nawet ma pewne właściwości zapobiegające się starzeniu skóry. Po wymienieniu, aż tylu składników odżywczych a zwłaszcza witamy E możesz być pewien że stworzone szampony na bazie konopi doskonale wpłyną na twoje włosy mocno je odżywając. Wykorzystuje się go także w innej formie kosmetycznej na przykład lakier do paznokci. Po raz kolejny chemikalia zawarte w markowych produktach do paznokci są potencjalnie szkodliwe. Odwrotnie do tego, lakier do paznokci z olejem z nasion konopi jest w stanie odbudować i naprawić płytkę paznokcia. Poczynając od białka, kwasy tłuszczowe i witamina E są niezbędne dla zdrowych paznokci.

Kiedy chcemy dobra parę dżinsów, powinna być stylowa, wygodna i trwała. Bądź pewien, konopie spełniają wszystkie te wymagania i co więcej z każdym praniem stają się bardziej miękkie oraz są odporne na wodę i zapachy. Aczkolwiek są i też buty mocne i trwałe, włókna konopi sprawiają, że są idealnie. Oprócz tego, że są lekkie i oddychające, buty z konopi są przyjazne dla zwierząt. Z pewnością zdziwisz się jak dobrze poczują się Twoje stopy nawet podczas w wysokich temperatur.

Materiały budowlane, zapewne niewiele osób wie, że znany człowiek taki jak Henry Ford zbudował kiedyś karoserię samochodu, która była w stanie wytrzymać dziesięciokrotne uderzenie stali bez wgnieceń, a także była znacznie lżejsza. Obecnie konopie można wykorzystywać do tworzenia materiałów budowlanych, takich jak płyta pilśniowa, izolacja, beton i bloki cementowe w tym także Farby, ponieważ są to lotne związki organiczne (LZO, wykazująca następujące własności: z łatwością przechodzą w postać pary lub gazu) to rozpuszczalniki uwalniane do powietrza podczas wysychania farby. Większość farb są wyjątkowo szkodliwe dla środowiska i chociaż pojawiają się nowe ograniczenia dotyczące tych związków, nadal są nimi obciążone. W chwili kiedy wybierzesz farbę na bazie oleju konopnego, uwierz nie musisz martwić się o uszkodzenie środowiska co więcej, wdychanie toksycznych oparów. Podczas pracy będziesz zaskoczony, jak skuteczny jest olej z nasion konopi w farbie. Przekonasz się jak szybko wysycha, dzięki czemu doskonale nadaje się do lakierowania, a także daje trwałe i niezawodne wykończenie.

Niewiarygodne jest wyobrażenie jakąkolwiek inną naturalną uprawianą czy sztuczną substancję o tak wielu zastosowaniach, jak roślinę konopi. Możesz jeść i nosić konopie, budować z nich, chronić włosy, paznokcie i skórę oraz malować swój dom. Konopie można stosować w pieluchach, butach, mleku, dywanach i tuszu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl