Konieczne Wskazówki Dotyczące Rozwoju Pąków Konopi

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Jako hodowcy marihuany wiemy co jest priorytetem, oczywiście naszym celem jest wyhodowanie jak najbardziej silnie zbudowanych i bez wad pąków. Najgorszym doświadczeniem jest kiedy okazuje się, że nasz poświęcony niezwykle długi czas opiece rośliną, może okażą się w rezultacie otrzymaniem przeciętnych zbiorów.

Bardzo ważne jest zdanie sobie sprawy, że nie zawsze określone odmiany konopi zapewniają wyższe plony. Dla wyróżnienia, wysokowydajnych szczepów, możemy odmiany takie jak White Widow, Critical Kush, Big Poison, które możecie oczywiście znaleźć w sklepie thc-thc.com.

Lecz, nie uwzględniając na tą chwilę cech genetycznych rośliny konopi, istnieje wiele metod, których śmiało możesz użyć do zwiększania rozmiarów pąków. Należy także wiedzieć, że owe metody mogą się od siebie różnić ze względu czy uprawiasz rośliny w pomieszczeni czy na zewnątrz.

Szczególna troska o wielkość pąków konopi

Pąki na roślinie marihuany zawierają THC, który jest związkiem psychoaktywnym powodując tak zwany „haj”. Trzeba pamiętać jednak, że zawierają również dużo innych istotnie ważnych kannabinoidów cenionych przez człowieka, podczas leczenia różnego rodzaju schorzeń.

Zatem początek jest tu najważniejszy a poznajemy go gdy zaczyna się faza niekwitnienia. Więc każdy kto miał wcześniej kontakt z tymi roślinami wie, że to wielki moment, ponieważ wskazuje, że czas zbiorów będzie lada moment. W chwili, kiedy liście cukrowe rośliny są pokryte włoskami bogatymi w THC, w pąkach naszej rośliny jest ich dużo bardziej wpatrzona ilość. Kiedy już doświadczysz takiego momentu możesz być z siebie bardzo dumny.

Pamiętaj pewne podstawy a mianowicie od czego wszystko się zaczyna czyli „węzeł”. Węzeł to miejsce, w którym gałąź lub liść wyrasta z łodygi. Lecz, to oczywiście nie wszystko jest to także miejsce gdzie znajdziesz pąki konopi. Zatem, gdy tylko uda Ci się wyhodować duży krzew spodziewaj się tym samym więcej węzłów co w rezultacie umożliwi więcej miejsca i możliwość rozwijania się pąków. Natomiast jest tu pewien haczyk, a mianowicie zakładanie, że wzrost węzłów automatycznie oznacza obfitsze i większe pąki jest błędne. Rośliny obfitujące w więzy mogą okazać się ogromnym problemem. Taka roślina będzie próbowała rozwinąć się w fazie kwitnienia co nie jest oczywiście dobrym pomysłem. Problemem okazuje się być niedostarczanie dostatecznej ilości światła co uniemożliwia im wzrost do odpowiednich rozmiarów. Więc, przycinanie roślin,jest tu kluczowe by osiągnąć pożądane efekty.

Przycinanie, czyli usuwanie małych pędów między pniem a gałęziami, pomaga roślinie marihuany rozwijać pożądanej wielkości pąki.

Należy zadać sobie podstawowe pytanie; dużo małych i lekkich pąków czy kilka dużych i ciężkich?

Z doświadczenia wielu doświadczonych hodowców poleca się przycinanie w fazie wegetatywnej, żeby zapewnić roślinie czas na regenerację i wyhodowanie dużych liści. Po czym warto odczekać miej więcej 72 godziny po przycięciu, zanim wprowadzisz rośliny w fazę kwitnienia.

Nawożenie, by uzyskać większe pąki

Po pierwsze należy zapewnić twojej roślinie marihuany otrzymywanie wystarczającą ilość azotu (N), fosforu (P) i potasu (K) nie pomijając tu żadnego etapach cyklu wzrostu. Przeważnie rośliny konopi potrzebują więcej azotu w fazie wegetatywnej oraz więcej fosforu i potasu podczas kwitnienia. Nie zapominając w efekcie o zdrowym kwitnięciu Twoich żeńskich odmianach, ważne jest, abyśmy zapewnili im również dobrze zbilansowaną mieszankę mikroelementów. Z całą starannością sprawdź czy odżywka posiada wystarczającą ilość żelaza, wapnia, magnezu, cynku, miedzi, boru, manganu i siarki.

Przyglądając się wnikliwie widać ewidentnie, że uprawa większych pąków wymaga stworzenia prawie że idealnych warunków do jej uprawy, żeby rośliny marihuany mogły rozkwitać i rozwijać się prawidłowo. Jeżeli chcesz, aby Twoja uprawa spełniała wszystkie twoje wymogi co do dużych pąków i wysokich plonów wszelka zmiana musi być ułożona na prawidłowym poziomie.

Nie zwykle istotna jest tu również temperatura i wilgotność w pomieszczeniu do uprawy począwszy od małego ziarenka po same zbiory.Aby wyhodować masywne pąki i dawać wysokie plony, musisz również odpowiednio zwiększyć intensywność światła i poziomy CO2 w fazie kwitnienia.

Zbiory we właściwym czasie

Po za wszystkim tym co pisaliśmy wyżej najważniejszym aspektem jest zebranie pąków we właściwym czasie. Za wczesne zebranie może zniszczyć całą twoją pracę. Zaleca się tu szczególnie ogromną cierpliwość ponieważ, pąki konopi mogą wzrosnąć nawet o 25% w ostatnich dwóch lub trzech tygodniach fazy kwitnienia. W tym celu warto użyć mikroskopu a żeby potwierdzić że trichomy rośliny marihuany są gotowe do zbioru. Popamiętaj, główną rade, kiedy trichomy są nadal wyraźne i przezroczyste, jest za wcześnie na zbiór. A gdy zobaczysz, że zdecydowanie zmieniają kolor na mlecznobiały lub mętny, jednoznacznie oznacza że są gotowe do zbioru.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl