Dlaczego CO2 Jest Tak Ważne w Uprawie Marihuany?

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Dlaczego CO2 jest tak ważne w uprawie marihuany i jak wygenerować jego większe ilości?

Nie można nie doceniać znaczenia dwutlenku węgla w procesie uprawy. Solidny poziom CO2 zapewnia optymalny stan zdrowia roślin i maksymalną wydajność.

Rośliny wytwarzają cukry w procesie fotosyntezy zasilanej światłem.

Światło służy do oddzielania dwóch pierwiastków wody, tlenu i wodoru. Tlen unosi się w powietrzu. Tlen łączy się z CO2, tworząc cukier, który służy jako pożywienie do napędzania metabolizmu i wzrostu. Konopie indyjskie są roślinami C3, więc gromadzą dwutlenek węgla tylko podczas fotosyntezy. Przy odpowiednim świetle i wodzie roślina pochłania więcej CO2, gdy jego stężenie w powietrzu wzrasta. Zwiększa to wydajność fotosyntezy rośliny, wytwarzając więcej cukrów, co skutkuje szybszym wzrostem.

420 ppm CO2 występujące w atmosferze ziemskiej znajduje się na najniższym końcu kontinuum zdolności roślin C3 do wykorzystania go jako składnika w procesie fotosyntezy. Rośliny rosnące na zewnątrz w jasnym świetle lata stają się cięższe i szybsze po uzupełnieniu CO2. Podniesienie poziomu CO2 do 0,15% (1500 ppm), czyli nieco mniej niż czterokrotność ilości zwykle występującej w atmosferze, znacznie zwiększa tempo wzrostu roślin.

Kiedy rośliny rosną na zamkniętym obszarze, ilość CO2, którą mogą wykorzystać, jest ograniczona. W jasnym świetle CO2 szybko się zużywa. Zamknięte ogrody bez wentylacji również szybko się wyczerpują do tego stopnia, że tempo fotosyntezy spowalnia i praktycznie zatrzymuje się na poziomie 200 ppm. Fotosynteza zostaje wznowiona dopiero po dodaniu większej ilości CO2 do powietrza!

Z tego wynika, że poziom CO2 wynoszący 800–1500 części na milion (ppm) ogromnie zwiększy wzrost roślin konopi indyjskich. Liczby te są znacznie wyższe niż te występujące w środowisku naturalnym. Dlatego suplementacja jest koniecznością dla hodowców, niezależnie od tego, czy ogród znajduje się wewnątrz, czy na zewnątrz.

Opcje wzbogacania w CO2

Niektórzy kultywatorzy wykorzystują maszyny generujące CO2, które uruchamiają czujniki i regulatory. Chociaż ta metoda jest skuteczna, może być również zbyt kosztowna – szczególnie w przypadku hodowców rzemieślniczych lub domowych. Istnieją również inne sztuczki, takie jak umieszczenie stosu kompostu wytwarzającego CO2 w pobliżu ogrodu na świeżym powietrzu. Fermentacja z zestawów do domowego warzenia piwa może również dostarczać niewielką ilość CO2, ale nie na tyle, aby podnieść poziom do optymalnego poziomu 800–1500 ppm. Wiszące produkty, takie jak torby na grzyby, są również opłacalne, ale mają zwykle krótszą żywotność.

Jeśli jesteś hodowcą rzemieślniczym, mam dla Ciebie opłacalne, niezawodne i łatwe rozwiązanie.

Uzupełnianie C02 za pomocą Green Pad CO2

Generator Green Pad C02 to świetna opcja. Jako jedno z najpopularniejszych obecnie na rynku narzędzi do uzupełniania CO2, rozwiązania Green Pad są niezmiennie dobrze oceniane dzięki łatwości obsługi i imponującym wynikom. Są idealne dla hodowców, którzy potrzebują zwiększyć poziom CO2 bez dodatkowych wydatków na generatory maszynowe.

Stworzony przez starszego hodowcę poszukującego lepszego sposobu na poprawę zdrowia upraw, zestaw produktów Green Pad jest tworzony specjalnie przez hodowców dla hodowców. Choć może wyglądać jak zwykła kartka papieru w torbie, zielona podkładka jest w rzeczywistości dość wyrafinowana, a jednocześnie niezwykle łatwa w użyciu.

Założyciel firmy Mark, wieloletni hodowca, zwolennik konopi indyjskich w swojej społeczności i wielbiciel Eda, który założył swój ogród pod koniec lat 70. XX wieku, wypuścił w 2009 r. Green Pad jako realny sposób na pomoc innym hodowcom w zwiększeniu plonów.

„W tamtym momencie istniało bardzo niewiele sposobów skutecznego dodawania CO2 do ogrodu wewnętrznego” – wyjaśnił. „Wielu hodowców hobbystycznych nie chciało przeznaczać wydatków na instalację zbiorników, detektorów i palników – nasz produkt jest idealny dla tych hodowców”.

Green Pad zawiera zastrzeżoną mieszankę węgla i kwasów, które reagują z wilgocią, tworząc CO2 w wyniku reakcji chemicznej. Wielowarstwowe podkładki spryskuje się zwykłą wodą, aktywując produkcję CO2. Wilgotność w ogrodzie kontynuuje cykl, ale dodatkowe spryskiwanie wodą od czasu do czasu pomaga przyspieszyć ten proces.

Wbudowany wieszak ułatwia umieszczenie ich na górze baldachimu, pomagając równomiernie rozprowadzać dwutlenek węgla spadający na ziemię. Green Pad zazwyczaj należy wymieniać co dwa tygodnie, ale ma prawie nieograniczony okres przydatności do spożycia przed użyciem, co stanowi przewagę nad alternatywnymi metodami. Aby sprawdzić, czy podkładka wymaga wymiany, wystarczy ją spryskać. Słuchaj uważnie, syczący dźwięk oznacza reakcję — cisza oznacza, że składniki podkładki wyczerpały się i należy założyć nową.

Do skromnych ogrodów o powierzchni od 200 do 400 stóp kwadratowych idealny jest oryginalny Green Pad. W pomieszczeniach o powierzchni powyżej 800 stóp kwadratowych należy uwzględnić PKB (znany również jako Grand Daddy Pad), który ma moc czterech oddzielnych padów. Niektórzy hodowcy uważają, że model PKB działa najlepiej, gdy w środku znajduje się umiarkowanie wilgotna gąbka, ponieważ dzięki temu zawsze jest wilgoć, nawet w bardziej suchych warunkach.

Jednakże, gdy przestrzeń pod baldachimem zacznie przekraczać tę wielkość, dobrym pomysłem może być rozważenie zbadania innych tradycyjnych metod suplementacji CO2, takich jak zbiorniki generatora. Chociaż jest to większa inwestycja, ogólna zdolność produkcyjna może być bardziej odpowiednia w przypadku większych upraw.

CO2 i Klony

Dwutlenek węgla jest również kluczowym składnikiem procesu rozmnażania, ponieważ może pomóc w utrzymaniu zdrowia klonów i przyspieszyć ukorzenienie. Fotosynteza wytwarza tlen, związek szczególnie ważny dla korzeni konopi, części rośliny, która jest najbardziej narażona na niedobór tlenu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl