Czy Marihuana Sprawdzi Się w Przypadku Bólu Głowy?

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Bóle głowy są powszechną formą przewlekłego bólu i dotykają wielu ludzi na całym świecie. Istnieje spora różnica w poziomach, na których dana osoba może odczuwać bóle głowy i jak często mogą one wystąpić. W tym artykule wyjaśniono, w jaki sposób używanie konopi indyjskich może wpływać na różne rodzaje bólów głowy, aby sprawdzić, czy roślina naprawdę może działać jako lekarstwo.

Istnieje wiele produktów farmaceutycznych, które rzekomo łagodzą bóle głowy, ale być może szukasz bardziej naturalnej drogi (skutki uboczne leków często mogą powodować dalsze bóle głowy). W wielu formach konopie indyjskie mogą być w stanie zapewnić idealne rozwiązanie, ponieważ wykazano, że jest skutecznym środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Jednocześnie używanie marihuany jako leku może pomóc uniknąć wprowadzania innych potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych do organizmu tylko po to, by poradzić sobie z bólem.

Problem z wieloma produktami farmaceutycznymi dostępnymi na rynku polega na tym, że zawierają one substancje, które mogą być szkodliwe dla organizmu. Objawy silnego bólu głowy można złagodzić po zażyciu np. Paracetamolu lub Ibuprofenu, jednak sposób, w jaki te związki chemiczne wchodzą w interakcję z naszym organizmem, może na dłuższą metę niekorzystnie wpływać na jego funkcje.

Różne Rodzaje Bólu Głowy

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby zrozumieć, jak występują różne bóle głowy. Istnieje wiele różnych rodzajów bólów głowy, które mogą wpływać na osobę, ale tutaj skupiamy się na typowych pierwotnych bólach głowy, które nie są związane z innymi schorzeniami lub zaburzeniami (wtórne bóle głowy).

Napięciowe bóle głowy – to prawdopodobnie najczęstszy rodzaj bólu głowy, który ma wiele wspólnego z napięciem mięśni i stresem, takim jak zbyt mocne zaciskanie szczęki. Jeśli ciało jest pod presją i przekracza swoje granice, mogą pojawić się napięciowe bóle głowy. Najczęściej są odczuwane po obu stronach głowy, wokół skroni lub czoła, jako ból ogólny lub pulsujący.

Klasterowe bóle głowy — klasterowe bóle głowy są tak nazywane, ponieważ ból jest zauważalnie skupiony w jednym punkcie. Klasterowe bóle głowy mogą pojawiać się jako ostry, punktowy, piekący ból, zwykle po jednej stronie głowy, jednak ludzie opisywali je również za oczami, w centrum mózgu lub u podstawy czaszki. Zwykle trwają krótko, ale mogą pojawiać się codziennie przez kilka tygodni.

Migreny — Ten rodzaj bólu głowy może być intensywny i trwać kilka dni, a ci, którzy go doświadczają, wiedzą, że często się powtarzają. Wpływa głównie na bok głowy i jest odczuwany jako ciężkie pulsowanie z dużym naciskiem, które powoduje przytłaczający dyskomfort. Osoba z migreną może nawet doświadczać jasnych świateł lub mieć halucynacje słuchowe.

Konopie indyjskie były stosowane w leczeniu bólów głowy od dawna, a odkrycia sięgają 200 lat pne. Niestety, wielu zapomniało o jego zaletach ze względu na jego legalność, co uniemożliwiło dokładne zbadanie. Zanim stały się nielegalne, istnieje wiele doniesień o lekarzach i lekarzach, którzy skutecznie leczyli bóle głowy za pomocą konopi indyjskich.

Obecnie brakuje badań, ponieważ badania nad konopiami indyjskimi są nadal zabronione w wielu krajach, jednak profesjonaliści ponownie zaczynają dostrzegać ich potencjał medyczny. W ostatnich latach było kilka godnych uwagi przypadków, o których warto wspomnieć, które omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Jak marihuana działa na bóle głowy?

Rzućmy okiem na niektóre z ostatnio przeprowadzonych badań dotyczących używania konopi indyjskich i tego, jak mogą one działać na bóle głowy. Nabilon, syntetyczny kannabinoid, był lekiem stosowanym do tej pory w niektórych badaniach klinicznych. Konopie indyjskie okazały się nawet bardziej skuteczne w zmniejszaniu bólów głowy niż ibuprofen, chociaż to konkretne badanie obejmowało użycie nabilonu.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym w Waszyngtonie w 2019 r. wykazało na podstawie danych zgłaszanych przez użytkowników (z aplikacji przeznaczonej specjalnie dla użytkowników marihuany medycznej w celu zgłaszania wyników spożycia ponad 1000 różnych odmian), że wdychali kwiaty konopi, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak rodzaj marihuany, wiek, płeć, zawartość kannabinoidów (THC lub CBD) i dawkę.

Naukowcy odkryli, że wśród wszystkich uczestników marihuana zarówno zmniejszała bóle głowy, jak i migreny u mężczyzn i kobiet, ale nie w każdym przypadku. Ogólnie marihuana zmniejszyła bóle głowy u mężczyzn i kobiet o około 47%. Dalsze szczegóły badania wykazały, że koncentraty i ekstrakty z konopi wykazywały wyższy wskaźnik redukcji bólów głowy niż pąki.

W innym raporcie 40% pacjentów biorących udział w badaniu stwierdziło, że medyczna marihuana pomogła zmniejszyć częstotliwość migreny o ponad połowę każdego miesiąca, zgłaszając ogólny pozytywny efekt i wynik.

Wskazówka: wielokrotne spożywanie konopi indyjskich może zmniejszyć skuteczność (zwiększoną tolerancję) leczenia bólu głowy, co oznacza, że użytkownicy często muszą zwiększyć dawkę po wielokrotnym użyciu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl