Stany Zjednoczone próbują zakazać Delta-8

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Prezydent Donald Trump podczas swojej kadencji podpisał ustawę rolniczą z 2018 r., nie mając w ogóle pojęcia, że nieświadomie federalnie legalizuje prawo do wysokiej marihuany w USA. Tak się składa, że Delta-9 THC, również zwyczajny psychoaktywny składnik konopi indyjskiej, lecz jest zakazany w legalnych konopiach, ale Delta-8 THC jest legalny i ma porównywalny wpływ na ludzki umysł.

Nie jest tajemnicą, że Delta-8 THC został zalegalizowany przez zupełną pomyłkę, ponieważ władze nie miały żadnej wiedzy na temat istnienia tego związku, który w tamtym czasie nie był jeszcze dobrze znany. W obecnej sytuacji, niektóre stany na dzień dzisiejszy decydują się na cofnięcie legalizacji THC Delta-8.

THC Delta-8 może być sprzedawane tylko przez firmy Connecticut od lipca 2021 r. jeżeli są oczywiście licencjonowanymi sprzedawcami marihuany, zgodnie z nowo uchwalonym prawem.
Niedługo po zalegalizowaniu marihuan a w zasadzie jeszcze w tym samym miesiącu , Nowy Jork tego zakazał. Natomiast Vermont zakazał go w kwietniu tego roku, wraz ze stanem Waszyngton i Dakotą Północną. Kolorado, Alaska, Arizona, Arkansas, Delaware, Idaho, Iowa, Mississippi, Montana, Rhode Island i Utah posiadają w swoim zakresie pewne środki regulacyjne lub zakazy dotyczące produktów Delta-8. Michigan jest ostatnim na liście, ponieważ ucisk naszego sąsiada na Delta-8 THC wejdzie w życie dopiero tego roku jesienią.

Na przekór wszelakich oczekiwań, Wisconsin jest jednym z 28 stanów, które do dziś nie uchwaliły żadnego szczególnego zakazu korzystania THC Delta-8. Wszyscy handlarze CBD w tym stanie mogą go sprzedawać, a z tego względu że jest legalne federalnie, klienci Wisconsin mogą go kupić online i bezpiecznie zabrać do domu.

Z jakiej przyczyny zakazuje się Delta-8 THC? Jak już pisaliśmy wyżej Nowy Jork i Connecticut, nie zabroniły tak Delta-8 THC jak w innych stanach, gdyż tylko licencjonowani sprzedawcy marihuany mogą go sprzedawać. Zaczyna się era zwracanie większej uwagi na regulację produktów THC i deklarowanie, że sprzedawana Delta-8 jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Jednym z licznych problemów związanych z nielegalną sprzedażą Delta-8 wykazuje liczne uchybienia produktów nie spełniających standardów przede wszystkim mocy, a czasem nawet bezpieczeństwa. Łącząc Delta-8 ze zwykłymi produktami Delta-9 THC sprzedawanymi przez legalną branżę marihuany, stany te doprowadzają je do wysokich standardów testowania i regulacji, nim trafią do rąk konsumentów.

Jednak pierwszym i oczywistym powodem, dla którego ktokolwiek chciałby zakazać Delta-8 THC, jest ten sam powód, dla którego ci sami ludzie chcą zakazać zwykłej marihuany.Ujmując to tak „ to nie jest dobry powód”, gdyż legalność Delta-8 pozwala ludności tego kraju na pozyskanie taniego, łatwego a co przede wszystkim to legalnego haju porównywalnego z rekreacyjną marihuaną, natomiast wielu prawodawców chce tego uniknąć.

Kentucky jest na dzień dzisiejszy w idealnym położeniu, gdyż ze względu na stosunek państwa do
Delta-8 THC, pokazywana jest ciągle w wiadomościach. Delta-8 THC ciągle jest tam całkowicie legalna, ale stanowy Departament Rolnictwa opublikował opinię, w której stwierdził, że Delta-8 ma być traktowana tak, jakby była nielegalna a rzeczywiście tak nie jest. Wszystko jedno jaki jest status prawny, naloty policji na legalne sklepy z konopiami były liczne i bardzo uciążliwe. W chwili obecnej Stowarzyszenie Konopne Kentucky pozywa stan za odmowę federalnego prawa do sprzedaży THC Delta-8.

THC Delta-8 okazuje się być szarą strefą ze względu na słabo zbadane i źle napisane prawo federane głównie przez senatora Kentucky Mitcha McConnella, który kierował ustawą o legalizacji konopi.

Cała ta sytuacja jest dość mocno pokręcona, aby to zrozumieć człowiek dostaje mętliku dlatego, że Delta-8 technicznie jest legalna, z ustawy Farm Bill z 2018 r. domyślnie zalegalizowała każdy składnik rośliny konopi z wyjątkiem Delta-9 THC, ale sugeruje, że Delta-8 nigdy nie miała stać się legalna. Jest to coś, co Drug Enforcement Administration próbowała zmienić za pomocą zasady opublikowanej w 2020 r., zgodnie z którą wszystkie „syntetycznie pochodne tetrahydrokanabinole pozostają substancjami kontrolowanymi według harmonogramu I”. Jest to kwestia techniczna, ale pochodzące z konopi Delta-8 THC wymaga procesu, który można określić jako „THC pochodzenia syntetycznego”. Wokół tego prawa wydarzyło się wiele niewiadomych lecz wiemy tyle, że nie wszystkie Delta-8 są zaniepokojone, natomiast wystarczy, że niektóre stany zamkną produkcję Delta-8 zgodnie z zaleceniami DEA.

Co pokarze nam czas? Mimo tego szumu wokół Delta-8 THC jest nadal w pełni legalna i nieuregulowana, lecz wszystkie stany poruszają się naprawdę szybko w pracy nad ustawą i uświadomienie sobie, że Delta-8 została zalegalizowana i rozwinięcie się w tym czasie gospodarki. Więc, wydaje się bardzo prawdopodobne, iż rząd federalny wkrótce podejmie ostre działania. Wszyscy mają jednak nadzieję, że pójdzie za przykładem Teksasu, który także próbował zakazać Delta-8, ale tego nie zrobił, lub stanów takich jak Nowy Jork i Connecticut, które po prostu składają Delta-8 w istniejący, regulowany i legalny przemysł konopi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl