Prawidłowa Wentylacja Przy Uprawie Konopi

Opublikowane przez Albert Penza w dniu

Podczas gdy już decydujemy się na uprawę konopi w pomieszczeniu zamkniętym czyli uprawowym typu Growbox należy być świadomym, że jedynym z przesłanek, które napotykamy na swojej drodze, jest zapewnienie optymalnej wentylacji. Taka wymiana powietrza jest w tym przypadku niezbędna. Wszystkie rośliny hodowane w tym środowisku potrzebują dostarczania należytej mieszanki tlenu i CO2, a oprócz tego trzeba zapewnić rośliną idealną temperaturę oraz wilgotność. Należ wiedzieć, iż bez dobrej wymiany powietrza w pomieszczeniu uprawowym, rośliny będą cierpieć z powodu różnych chorób. Lecz rozmach problemów z powody złej wentylacji może być jeszcze większy.

Ważna rada nie zapominaj o dwutlenku węgla podczas naszej uprawie, jeżeli posiadasz 1 lub 2 roślinki i masz je na oku nie ma takiej konieczności. Jeżeli natomiast posiadasz więcej krzewów które są w odosobnieniu to fajnie byłoby pomyśleć o dodatkowym źródle CO2 dla swoich krzaczków. Dwutlenek węgla możesz dostarczyć kupując gotowe rozwiązania dostępne w growshopach albo wykonać własnymi rękami generator CO2. Przedstawiamy jak wytworzyć samemu CO2 za pomocą fermentacji, Możemy wykorzystać do tego,

  • butelka 2L do połowy wypełniona wodą,
  • zwykły biały cukier,
  • drożdże zwykłe piekarskie,
  • jakiś korek gumowy z otworem,
  • wężyk gumowy,

W momencie, gdy już wszystko będziemy mieć to do butelki w połowie wypełnionej wodą dodajemy ok. 100g cukru oraz 100g drożdży. Drożdże najlepiej pokruszyć. Wstrząśnij lekko butelką. Gumowym korkiem zatkaj otwór butelki a w dziurę korka włóż wężyk. Tak wykonaną miksturę włóż do środka swojego pomieszczenia i po około 1,5 tygodnia wymień na nową. Tak wykonana mieszankę należałoby umieścić gdzieś nad roślinami, przez to że CO2 jest cięższe od powietrza będzie opadał na krzewy. Na wypadek gdyby brakowało Ci czasu to możesz skorzystać z gotowych rozwiązań na dostarczenie dwutlenku węgla CO2 dla swoich roślin, kupując je w gropshopach.

Co należy jeszcze wiedzieć… na pewno to to, żeby zapewnić naszym roślinom odpowiednią dla nich temperaturę. Nie zależnie od wszystkiego bez tego, rośliny poddane przez długie godziny sztucznemu oświetleniu z lamp zwyczajnie mogą się przegrzać i osłabnąć I w konsekwencji zwiędnąć. Kolejnym poważnym powodem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Rośliny i wilgotna gleba uprawiana nieustannie oddaje wilgoć do środowiska. Wentylacja ma za zadanie usunięcie z growboxa nadmiar tej wilgoci.

Zaczynając tworzenia planu wentylacji w naszym pomieszczeni to przede wszystkim kontrola nad zapachem. A jak to zrobić? Podczas hodowli wielu roślin problemem staje się ich zapach. Tym bardziej, gdy zapach jest dotkliwie drażniący, no niestety nie jest to rzadkim wydarzeniem, konieczne jest wprowadzenie filtrów węglowych eliminujących nieprzyjemną woń. Filtry wymienione wcześniej dostępne są w wielu propozycjach odnośnie wielkości i wydajności. Filtry anty zapachowe są bardzo dobre i nie ocenionew tym co robią, co bywa paradoksalnie ich wadą. Wszystkie dodatkowe zanieczyszczenia pojawiające się w growboxie, takie jak dym papierosowy, co więcej zostaną usunięte, ale żywotność filtra spadnie bardzo mocno.

Wentylacje głównie posiadają otwory na górze i na dole growboxa, a ich wielkość powinna być dostosowana do powierzchni naszej uprawy i wielkości growboxa. W namiotach sprzedawanych są już dostosowane otwory wentylacyjne. Co najlepsze to możemy regulować ich średnicę za pomocą przystosowanych otworów. W idealnej sytuacji otwory: wlotowy na dole i wylotowy na górze, wentylacji musi się znajdować na przeciwległych ścianach, jeżeli zagwarantujemy odpowiedni obieg powietrza wewnątrz na przykład wentylator mieszający, nie będzie to konieczne. Nagrzane od lampy powietrze unosi się ku górze i dlatego z tym wylot wentylacji lub filtr węglowy, który ma za zadanie zasysać powietrze, zatem najlepiej było by umieścić go właśnie na górze.

Wszystko co robimy I chcemy zrobić to to by nasze rośliny obrodziły naprawdę obficie i by plon był możliwie wysoki a nie tylko po to by sobie rosły nie przynosząc zbyt wiele korzyści. Pamiętajmy że wentylator mieszający wewnątrz pomieszczenia przyczynia się także do wzmocnienia łodyg naszych ulubieńców (roślin). W tym wypadku będziemy mieć pewność, że owoce znajdujące się na naszych konopiach nie połamią się pod ich ciężarem. Jak już wiadomo o czym już wcześniej pialiśmy, dzięki systematycznemu obiegowi powietrza ograniczamy również do niezbędnego minimum ryzyko powstania pleśni na owocach i kwiatach która jest prawdziwą zmorą każdego hodowcy.

Wentylator mieszający to drugie dodatkowe źródła ruchu powietrza co powoduje w growboxie jeszcze bardziej naturalne wrażenie a powietrze będzie lepiej przemieszane.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl