Poznaj Niezbędne Odmiany Konopi do Uprawy w Domu

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Kiedy znajdziesz się w takim miejscu swojego życia i uznasz, że jesteś systematycznym użytkownikiem konopi indyjskich, stawiam na to, że myślisz o własnej uprawie. Teraz jest dobry moment na rozpoczęcie. Dzięki temu, że w Stanach Zjednoczonych znieśli zakaz marihuany my zwykli obywatele zaczynający hodowanie, będziemy mieć o wiele łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej…

A dlaczego? To proste, możemy korzystać z wiedzy zebranej od doświadczonych hodowców.

Pierwszą najistotniejszą sprawą od jakiej musisz zacząć to wstępne zaplanowanie, żeby móc znaleźć odmianę idealną do swojej pierwszej uprawy, niezależnie od tego, czy chcesz się tylko zabawić, czy na znalezienie nowego zawodu. Nie wiesz, od czego zacząć? Po niżej znajdziesz kilka bestsellerowych odmian, od których możesz zacząć, biorąc pod lupę wielowiekowego klasyka po najnowsze odkrycia. Rośliny konopi indyjskiej mogą okazać się uprawą wymagającą o dużym nakładzie. Zatem zanim wybierzesz konkretną odmianę, powinieneś wziąć pod uwagę parę bardzo ważnych rzeczy, takich jak rodzaj marihuany, której szukasz, ilość miejsca do uprawy, które możesz wygospodarować, tak jak i ograniczenia dotyczące oświetlenia oraz budżet.

Na wstępie warto zainteresować się więcej różnicami o uprawie rośliny indica a sativa. Krótko opiszemy czym się różnią: odmiany Indica charakteryzują się krótszym czasem kwitnienia, dzięki czemu są szybciej gotowe do zbioru lecz pozostają stosunkowo niskie i krzaczaste. Natomiast odmiany Sativy mogą być nieco trudniejsze: są wysokie, cienkie i zwykle dają mniejsze zbiory na roślinę, chociaż na początku rosną szybciej. Rośliny Sativa dobrze znoszą ciepło, podczas gdy rośliny indica lepiej tolerują chłodną temperaturę. Z kolei rośliny marihuany hybrydowych mogą otrzymać w spadku cechy zarówno po swoich przodkach indica, jak i sativa – niezależnie od tego, jakie posiadają uwarunkowania. Dlatego polecamy na spokojnie przeprowadzić analizę nim przyniesiesz nasiona do domu.

To nie wszystkie trudne decyzje jakie musisz podjąć otóż należy wybrać czy zasadzić nasiona feminizowane, czy automatycznie kwitnące. Nim wybierzesz musisz poznać czym się różnią. Feminizowane nasiona produkują tylko rośliny żeńskie, co jest dobre: rośliny żeńskie to te, które mają pąki do palenia, które tak uwielbiamy, a brak samców do zapylania oznacza mocne plony.

Z kolei, kiedy zdecydujesz się nasiona automatyczne osiągniesz zmniejszoną moc i plony na rzecz łatwiejszej uprawy, kwitnące rośliny konopi nie potrzebują tyle światła i mają znacznie niższy profil. Są szczególnie dobrym wyborem do ciemniejszych klimatów i mniejszych przestrzeni.

Poniżej podamy kilka sprawdzonych odmian do uprawy w domu

Potrzebujesz ugruntowanej odmiany, która zapewni rozpoczęcie prawidłowego rozwoju twojego ogrodu. Przedstawimy kilka starych jak i zarówno podstawowych produktów konopi indyjskich oraz kilka błyskawicznych bestsellrów. Zdarza się, że z niektórych wymienionych dostępne będą zarówno w wersji feminizowanej, jak i automatycznie kwitnącej, lecz przypominamy, aby wziąć pod uwagę, że odmiany automatyczne będą miały mniejszy plon.

Northern Lights 90/10 indica wyróżnia się tym, że to relaksujące, euforyczne zioło jest jednym z najbardziej znanych szczepów, które pojawiły się w latach 70. i 80. XX wieku, kiedy hodowcy konopi działali w cieniu – natomiast legenda sięga dalej, Northern Lights narodziła się na obrzeżach Seattle w stanie Waszyngton, nim trafiła do holenderskiego banku nasion. w 1985 roku. To trwały klasyk, z silną linią linii Afghani indica połączoną z szeptem tajskiej sativy.

Durban Poison sativa nie ma żadnej historii hodowlanej dla Durban Poison: jest to szczep lądowy, co oznacza, że jest to mniej więcej ten sam szczep, który przybył do Ameryki w pierwszej kolejności, bez późniejszej ingerencji genetycznej. To właśnie sprawia, że Durban Poison – pochodzący z Durbanu w Południowej Afryce – ma czysty, w 100% sativowy profil.
Ta odmiana oferuje intensywnie energetyzujący, szczęśliwy haj, który może promować koncentrację i kreatywność.

OG Kush 75/25 indica, potomek nieznanego szczepu i modnego w przeszłości kusha z początku lat 90 jest podstawą konopi z zachodniego wybrzeża, która zawiera wysoką zawartość THC, zapewniająca euforyczny cios. Jego dzieci to dość znane odmiany, ale nie ma nic podobnego do oryginału.

Sour Diesel 40/60 sativa  sprawi, że zejdziesz z kanapy dzięki euforycznym, energetyzującym i kreatywnym efektom. Ta szczególnie wilgotna odmiana, powszechnie uważana za pochodzącą od Chemdawg 91 i Super Skunk, zyskała na znaczeniu we wczesnych latach 90-tych w Kalifornii i nie zmienne od tamtej pory pozostaje w centrum uwagi.

Jack Herer 40/60 sativa Jack Herer, został nazwany na cześć legendarnego aktywisty konopnego, to kojący, energiczny szczep, idealny do odciągania ludzi od lęku społecznego i wielu innych korzyści fizycznych i psychicznych. Pierwotnie wyhodowany w Holandii do celów leczniczych, ma reputację wszechstronnego, równoważącego to, co najlepsze z konopi.

Zkittlez 70/30 indica Cudowno – owocowe potomstwo Grape Ape i Grapefruit, Zkittlez, które dało o sobie znać w 2015 roku, co więcej wygrało wiele pucharów Cannabis Cup. Chociaż jest to tradycyjnie relaksująca indica, jest również podnosząca na duchu i euforyczna, idealna, aby pozwolić, by stres całodniowy nikł beztonięcia w łóżku. Akurat ta roślina jest dość łatwa i stosunkowo mocno zwarta.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej odmiany do uprawy w domu jest kluczowy, żeby uzyskać oczekiwane efekty. Kiedy już znajdziesz odmianę, którą chciał byś uprawiać, to kolejnym krokiem jest zakup jej nasion. Nasiona marihuany tej odmiany musisz kupić u sprawdzonego dystrybutora, takiego jak sklep www.thc-thc.com, jeśli kupisz upatrzoną genetykę w sklepie, który jest nierzetelny, to może się okazać że szczep, który zakupiłeś będzie czymś innym niż miał być. Dlatego wybór sprawdzonego dostawcy jest tak ważny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl