Pierwszorzędne Wskazówki Dotyczące Wegetacji Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

W momencie, gdy przystąpiliśmy do zasadzenia nasion bądź klonu naszej rośliny następnym krokiem jest znalezienie im właściwego miejsca do dalszego rozwoju oraz zacząć poprawiać ich zdrowie, siłę i kształt. Na tą chwilę masz zupełnie nowe rośliny marihuany, którymi musisz się zająć.

Uprawa indoor daje Ci możliwość stworzenia odpowiednich warunków dla Twoich roślin. Faza wzrostu jest sercem i duszą zdrowia Naszych rośliny – wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi po niżej. Wcześniej omawialiśmy światło, powietrze i wodę w systemie hydroponicznym i polecam zapoznanie się z tymi zasobami w celu uzyskania najważniejszej wiedzy.

WEJŚCIE NA ETAP WEGETACJI

Etap wegetacji rozpoczyna się, gdy rośliny rozwinęły na tyle system korzeniowy, aby pobierać wodę bez osłony wilgoci, która była wcześniej używana do sadzenia nasion lub sadzonek. Daj swoim roślinom od 5 do 10 dni na przejście. Po czym powoli zacznij zwiększać oświetlenie i przepływ powietrza.

Oświetlenie podczas wegetacji

W czasie fazy wegetacji będziesz potrzebować około 18 godzin światła dla swoich roślin. Używaj świateł o pełnym spektrum. Ponieważ Więcej światła = szybszy wzrost. Kiedy roślina jest w dobrej kondycji, czynnikiem, który najbardziej ograniczy lub wspomoże wzrost rośliny, będzie światło. Nie pozwól im szukać światła, siedząc w ciemnym miejscu. Nie pozwól też, aby Twoje rośliny zostały spalone przez lampy, jeśli są zbyt wysokie. Celem wegetacji marihuany jest wyhodowanie silnej i zdrowej rośliny. Chcemy, aby pąki były wystawione na działanie światła, ponieważ dzięki temu będą rosły znacznie częściej po przejściu do fazy kwitnienia.

Dostosuj swoją mieszankę składników odżywczych pod kątem roślinności. Zastosuj odżywki o wysokiej zawartości azotu, średniego fosforu i od średniego do niskiego potasu. Będziesz chciał zmienić swoją mieszankę składników odżywczych na każdym etapie wzrostu, od sadzonek / klonów, przez wegetację, po kwitnienie. W chwili przechodzenie z fazy do fazy nasze rośliny mają różne potrzeby i trzeba je karmić inaczej, aby były zdrowe. Wielu producentów składników odżywczych ułatwia to, sprzedając „trio” składników odżywczych z wcześniej zaplanowaną mieszanką na każdy etap cyklu wzrostu.

JAK DBAĆ O ROŚLINY KONOPI

Daj swoim roślinom trochę czasu na silną fazę wegetatywną. Przed przejściem do fazy kwitnienia trzeba wyhodować do 45 cm wysokości, z co najmniej 3 do 6 gałęziami liści. Ważne jest by pamiętać, jakie duże potrzebujesz do wzrostu roślin. Przy korzystaniu z tej samej przestrzeni posiadanie dużej liczby roślin będzie oznaczać mniej czasu, zanim pomieszczenie zostanie wypełnione pąkami. Mniejsza liczba roślin oznacza, że muszą rosnąć coraz większe i wyższe, aż przestrzeń zostanie całkowicie wypełniona. Różne odmiany konopi prowadzą do bardzo różnych kształtów i rozmiarów roślin. Równowaga między maksymalnym wypełnieniem przestrzeni a zapewnieniem roślinom jak największej ilości miejsca może wymagać pewnych eksperymentów i nauki po twojej stronie. Podczas gdy Sativa może urosnąć o kolejne 150% po przejściu do fazy kwitnienia, Indica wzrośnie tylko o około 25%.

Zdobądź odpowiednie doniczki do uprawy konopi indyjskich

Zazwyczaj doniczki z tkaniny o pojemności 22 litry sprawdzą się w większości konfiguracji domowych, ale w przypadku zastosowań komercyjnych lub bardzo dużych roślin może być konieczne zwiększenie do 26 lub 40 litrów doniczek na na rośliny. Rozmiar twoich roślin będzie określony przez ich korzenie. Ilość korzeni zależy od użytych doniczek. Korzenie wymagają miejsca do wzrostu więc, daj jej, a roślina również będzie rosła. Z kolei, gdy planujesz uprawiać w ziemi, rośliny będą wymagały częstego podlewania, w szczególności jeśli rosną w małym pojemniku. Oprócz większej ilości miejsca na korzenie, większe kontenery zapewnią ci trochę więcej luzu. Wreszcie, doniczki z oddychającej tkaniny pomogą zapewnić roślinom odpowiednie napowietrzenie.

Trenuj i kształtuj rośliny w celu zwiększenia plonów

Warto dokładnie zapoznać się z takimi taktykami jak strzyżenie, przycinanie, przycinanie, trening o niskim poziomie stresu i trening czy o wysokim poziomie stresu. Wiedz o tym że na tym etapie wegetatywnym tworzysz podstawę rozwoju swojej rośliny konopi. Twoje rośliny będą szukać światła – rozciągną się tak bardzo, jak to możliwe i bardzo urosną, próbując sięgnąć po więcej światła. Jeśli pozostawi się naturalny wzrost, między węzłami i gałęziami będzie wiele pustych przestrzeni, co negatywnie wpłynie na plony.

Jeśli chcesz zmaksymalizować plony dzięki gęstym, krzaczastym roślinom, musisz zapoznać się z różnymi podejściami i sztuczkami stosowanymi przez mistrzów:

Topping roślin konopi wykonuje się używając ostrego narzędzia najlepiej gdyby to była żyletka, ładną łodygę tuż nad drugim zestawem liści od góry. Teraz twoja roślina skoncentruje się na dwóch szczytach i wyrośnie na silny kształt litery Y. Daj swojej roślinie trochę czasu na odpoczynek po toppingu, ponieważ procedura spowolni wzrost. Po upłynięciu kilku tygodni możesz powtórzyć ten proces.

Fimming inaczej szczypanie jest podobny do toppingu. Odbywa się to tak, że odrywasz – 75-90% czubka od głównej łodygi paznokciami zamiast czystego cięcia całej końcówki ostrym narzędziem. Niektórzy hodowcy uważają, że jest to skuteczniejsze niż topping, ponieważ może spowodować rozgałęzienie do 4, a czasem 8 pędów od głównej łodygi zamiast 2 pędów, które zwykle uzyskuje z niego uzyskuje.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl