Ogólnikowe Porady jak Uprawiać Marihuanę

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Czym jest roślina, jak rośnie i ile czasu to zajmuje… jak, że proste są te słowa. Jak wiesz konopie indyjskie to roślina jednoroczna o ciepłej porze roku – kwitnie w klimacie umiarkowanym, takim jak słynny Szmaragdowy Trójkąt w Północnej Kalifornii, i rośnie i obumiera każdego roku, a w następnym roku trzeba ją sadzić ponownie.

Pielęgnowanie konopi zajmie około 10-32 tygodni, w zależności od wybranej metody i tego, jak duże mają być rośliny. Zanim zaczniesz uprawiać, musisz zdecydować, czy chcesz uprawiać w pomieszczeniach, czy na zewnątrz (więcej poniżej). Możesz uprawiać konopie praktycznie wszędzie – zależy to tylko od dostępnej przestrzeni, sprzętu i zasobów.

Rośliny marihuany wyrastają z nasion lub klonem. Nasiona należy najpierw wykiełkować, aby wyrosnąć na piękną sadzonkę. Klon to odcięcie rośliny konopi, które można następnie wyhodować w innej roślinie i będzie miało ten sam skład genetyczny. Po cyklu siewki konopi wchodzi w fazę wegetatywną, która jest na ogół najdłuższym etapem jej życia. Tutaj roślina będzie główną łodygą, gałęziami i liśćmi wachlarza w tym przypadku nie posiada jeszcze pąków. Fenomen dzieje się na etapie kwitnienia, kiedy rośliny konopi zaczynają wyrastać pąki. Marihuana wchodzą w ten etap około dwa miesiące przed zbiorem. Nie zbędny jest odpowiedni proces końcowy zaczęcie od zbiorów ścinasz rośliny, przycinasz je, suszysz i leczysz, a wtedy twoje domowe pąki będą wreszcie gotowe do palenia.

Najistotniejszą sprawą jest, zrozumienie, czego potrzebuje roślina konopi, by mogła przetrwać Musisz wiedzieć, że są rośliną fotoperiodyczną, co oznacza, że dzienna ilość światła, jaką otrzyma, określi, kiedy zakwitnie – lub kiedy pojawią się pąki. Na zewnątrz dzieje się tak, gdy dzienna ilość światła spada wraz z nadejściem lata, a wewnątrz hodowcy mogą to kontrolować, zmieniając światło z 18 do 12 godzin dziennie pamiętaj że oczywiście potrzebują wody, a jej ilość będzie się zmieniać w miarę wzrostu. Natomiast bądź także świadomy iż zależne jet to od lokalnego klimatu i pogody. By rośliny rosły silnie i były zdrowe, należy dodać składniki odżywcze. Zwykle jest to 12,8-29,4 stopni C, a wilgotność względna 50-70%. Rośliny konopi również potrzebują wiatru lub przepływu powietrza, który można symulować w pomieszczeniu za pomocą wentylatorów i który będzie występował naturalnie na zewnątrz.

Ludzie często się zastanawiają: Jaki jest najlepszy sposób uprawy marihuany? Nie chodzi o to, czy możesz uprawiać zioło, ale o to, jak uprawiasz je na danym obszarze i konfiguracji. Znowu nie bez powodu nazywa się to „chwastem” – rośnie praktycznie wszędzie. Jeśli masz doświadczenie w ogrodnictwie i uprawie warzyw, prawdopodobnie okaże się, że uprawa konopi jest dość łatwa. I nawet jeśli wcześniej nic nie uprawiałeś, nie daj się temu odwieść. Twoja podróż do domu zaczyna się więc od pytania: wewnątrz czy na zewnątrz?

Nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub domu bez podwórka, możesz w nim uprawiać chwasty. Nie potrzebujesz oddzielnego budynku ani dużej operacji, ale potrzebujesz dedykowanej przestrzeni dla swoich roślin, a będzie to droższe niż uprawa na zewnątrz, ponieważ będziesz potrzebować sprzętu. Będziesz także wydawać dużo pieniędzy na narzędzia zasilające te wentylatory i światła. Plusem jest to, że możesz się rozwijać, kiedy tylko chcesz, przez cały rok – nie będziesz zależny od słońca i pór roku, a jeśli zrobi się za gorąco lub za zimno, możesz po prostu dodać klimatyzację lub grzejnik. Indoor zapewnia również prywatność i bezpieczeństwo. Nawet w legalnym stanie możesz chcieć ukryć swoje plony przed sąsiadami i złodziejami.

Spodziewaj się, że wyhodujesz zabójcze chwasty – indoor jest znany ze swojej siły i jakości.

Uprawa na zewnątrz jest najtańszym i najłatwiejszym sposobem uprawy, ale potrzebujesz do tego odpowiedniej przestrzeni, a przestrzeń musi być w stanie uzyskać wystarczającą ilość światła słonecznego przez cały sezon wegetacyjny. Będziesz potrzebował podwórka lub działki i będziesz musiał trzymać rośliny z dala od wścibskich sąsiadów. Należy pamiętać, że ta roślina będzie pachnieć podczas wzrostu, zwłaszcza w fazie kwitnienia. Oprócz tego jest bardziej przyjazna środowisku.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl