Odpowiednia Dawka Medycznej Marihuany

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Jaka jest odpowiednia dawka medycznej marihuany i jak ją ustalić?

1. Mikrodozowanie medycznej marihuany.

Pamiętaj: zawsze możesz przyjąć więcej marihuany, ale jak przyjmiesz za dużo, to nie możesz już nic z tym zrobić!Jeśli chodzi o marihuanę, zwłaszcza żywność i produkty o wysokiej zawartości THC, najlepiej zacząć od małej ilości. Weź około 2,5 – 5 mg THC, odczekaj 1 – 2 godziny (2 godziny w przypadku produktów spożywczych), a następnie zobacz, jak się poczujesz. Jeśli czujesz, że możesz przyjąć więcej, weź trochę więcej i poczekaj ponownie. Jednorazowe przyjmowanie niewielkich ilości konopi w celu zapobiegania negatywnym skutkom przy jednoczesnym korzystaniu z jej zalet jest często określane jako „mikrodawkowanie”.

2. Weź pod uwagę wybraną metodę stosowania marihuany.

Każda metoda spożycia ma swoje zalety i wady. Zanim produkty spożywcze zaczną działać, może minąć godzina lub dwie, ale efekty utrzymują się długo – do jednego dnia w przypadku spożycia dużych dawek, ale zazwyczaj około 6–10 godzin. Dzieje się tak, ponieważ THC po spożyciu najpierw przechodzi przez wątrobę, a następnie przedostaje się do mózgu. Produkty spożywcze mogą być bardzo przydatne w leczeniu przewlekłego bólu.

Wapowanie, palenie i wdychanie konopi indyjskich daje natychmiastowy efekt, ale efekty utrzymują się od 1 godziny do 4 godzin, w zależności od ilości zażytej marihuany. Wdychanie konopi indyjskich jest idealne dla osób, które mogą potrzebować natychmiastowej ulgi, na przykład cierpiących na drgawki lub nagły atak paniki.

Nalewki to zazwyczaj olejki na bazie konopi indyjskich – czasami alkoholu – które można przyjmować pod język (podjęzykowo) za pomocą zakraplacza. Zwykle działają szybciej niż produkty spożywcze (zwykle w mniej niż godzinę) i mają trwalsze działanie niż wdychanie konopi indyjskich (około 6 – 8 godzin).

Leki miejscowe i maści to kremy i inne podobne produkty zawierające konopie indyjskie, przeznaczone do użytku zewnętrznego. Nie są psychoaktywne i mogą być przydatne w leczeniu miejscowego bólu stawów i kości oraz bólu nerwowego.

Plastry przezskórne z czasem powoli uwalniają kannabinoidy do określonego obszaru ciała. Takie plastry działają psychoaktywnie, ponieważ kannabinoidy przenikają przez górne warstwy skóry i przedostają się do krwioobiegu. Ta metoda przyjmowania jest przydatna dla tych, którzy potrzebują powolnego uwalniania kannabinoidów w miarę upływu czasu. Może to być przydatne w przypadku miejscowego bólu i ograniczenia spożycia opioidów.

3. Zastanów się nad terpenami i kannabinoidami.

Roślina konopi indyjskich zawiera do 150 różnych kannabinoidów i 220 terpenów, z których wszystkie oddziałują ze sobą na różne sposoby, dając różne efekty. Nie wszystkie kannabinoidy są psychoaktywne, ale nadal mogą być niezwykle przydatne.

• Tetrahydrokannabinol (THC) – psychoaktywny; środek uspokajający.
Tetrahydrokanabiwaryna (THCV) – w małych dawkach działa antypsychoaktywnie, w większych psychoaktywnie. Może mieć bardziej energetyzujące działanie w niskich lub umiarkowanych dawkach, ale uspokajające w większych dawkach, szczególnie w połączeniu z THC.
• Kannabinol (CBN) – lekko psychoaktywny; środek uspokajający. CBN jest produktem ubocznym THC.
• Kannabidiol (CBD) – nie odurzający; może mieć efekt „podnoszący na duchu”, chociaż niektórzy zgłaszali działanie uspokajające w większych dawkach. Może buforować działanie THC, jeśli jest stosowany w równych lub większych proporcjach.
• Kannabichromen (CBC) – nie odurzający; nie uspokajający.
• Kannabigerol (CBG) – nie odurzający; podobny do CBD, może mieć efekt „podnoszący na duchu” lub „energetyzujący”.
• Linalool, humulen i mircen (terpeny) – często zgłasza się, że stosowane razem mają działanie relaksujące i uspokajające.
• Beta-kariofilen, limonen i pinen – bardziej podnoszące na duchu działanie, gdy są stosowane razem i w dużych dawkach. Jednakże, w małych ilościach i/lub w połączeniu ze sobą, terpeny te mogą mieć bardziej relaksujące działanie.

4. Każdy człowiek posiada układ endokannabinoidowy!

Chociaż istnieją pewne wzorce dotyczące tego, jaki profil kannabinoidowo-terpenowy działa w jakich warunkach, istnieje również wiele różnic. To, co może działać dobrze dla jednej osoby, może nie działać dla innej, ponieważ każdy ma swój własny układ endokannabinoidowy (ECS). W tym sensie konopie indyjskie są jak każdy inny lek, a różnice fizjologiczne u poszczególnych osób mają znaczenie. Konieczne są dalsze badania, aby dokładnie określić, które zestawy kannabinoidów i terpenów można stosować w przypadku różnych schorzeń i osób.

5. Ustal, czego szukasz w medycznej marihuanie.

Czy chcesz uwolnić się od bólu? Chcesz zmniejszyć liczbę przyjmowanych leków przeciwbólowych? Może to po prostu taka prosta rzecz, jak możliwość zjedzenia pełnego posiłku? Jeśli wyznaczysz sobie cel, który jest osiągalny, istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz sposób, w jaki możesz zastosować marihuanę medyczną, aby Ci pomóc.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl