Odmiana Auto Mazar z Dutch Passion – Recenzja

Opublikowane przez Albert Penza w dniu

Odmiana Konopi Indyjskiej z Autofloweringiem – Auto Mazar z Firmy Dutch Passion – Recenzja, Charakterystyka, Historia Powstania.

Odmiana Auto Mazar została wyprodukowana przez firmę Dutch Passion, przez dokładne wyselekcjonowanie krzyżówki oryginalnego szczepu Mazar, odmiany indica Afghani Kush, oraz ruderalis, w celu przekazania jej genów autoflowering. Przez to osiągnęła status odmiany kwitnącego autofloweringu marihuany. Celem firmy było stworzenie podobnej odmiany jakościowo do legendarnego Mazara, który jest bardzo znanym szczepem przez nie jednego hodowcę, jest także znany przez zdobycie potrójnej nagrody Cannabis Cup bestseller, cenionym klasykiem za swoją moc, obfite plony, ale i również za łagodny smak.

Aby poznać zamiary stworzenia Auto Mazara, należało by po krótko opisać pierwotne pochodzenie szczepu… A zatem zaczęło się to od słynnej odmiany Mazar o genach Indica, istniejącą od ponad 15 lat a nazwa jej wzięła się od Maza-I-Shariff, czyli centrum konopi indyjskich w Afganistanie. Pierwsza nazwa pochodziła od rodziców czyli “Afghan Skunk” – rosnąca na jednym z regionów Afganistanu, znana tam bardzo dobrze indica i Skunk#1. Nazwa, którą znamy dzisiaj została zmieniona w 1997roku. Mazar charakteryzuje się tym, że dym tej odmiany posiada smak haszyszu owoców, cytrusów i kwiatów. Jeżeli się przyłożymy i prawidłowo będziemy ją uprawiać ten szczep może osiągnąć 20% stężenia THC. Z uwagi na przebyte doznania niektórych użytkowników śmiało twierdzą, iż efekty mogą być wręcz halucynogenny i dlatego nie poleca się tej odmiany początkującym. Jak też nam wiadomo ten szczep jest dobrą alternatywą w leczeniu bezsenności, a także w pobudzaniu apetytu i łagodzeniu przewlekłego bólu. Są także sygnały o tym, że może być pomocny w leczeniu lęku, stresu, depresji, choroby ADD / ADHD.

Firma Dutch Passion pracowała przez wiele lat nad tą rośliną tak, aby genetyka została mocno ustabilizowana a każdy Mazar który wyrośnie będzie wyglądał identycznie. Z uwagi na ogromną popularność automatycznie kwitnących roślin w firmie narodził się pomysł stworzenia krzyżówki Mazara z rośliną Ruderalis. W ofercie sprzedaży znajdzie się nasiona regularne a także feminizowane, które jednak cieszą się większym zainteresowaniem hodowców z uwagi na pewność że wszystkie rośliny będą samicami. Jest to ich gwarancją na to, że będą produkować kwiaty, a nie nasiona.

Auto Mazar w uprawie indoor, czyli w pomieszczeniu.

Auto Mazar jest okrzykniętym najgodniejszym następcą właśnie odmiany Mazara, ale już w formie automatycznie kwitnącej. Śmiało możemy powiedzieć, że odmiana Auto Mazar to bardzo silna z zarazem pełna wigoru roślina posiadająca duże gęste liście ciesząca się tym samym dużą ilością lepkich od żywicy topów jak przystoi genom dla Indici , Sativa i Ruderalis. Z uwagi na to, że zawiera stabilne geny jest stosunkowo odporna na szkodniki i choroby co bez zwątpienia jest jej zaletą. Mimo tylu pochwał zdarzało się jednak, że hodowcy zgłaszali udrękę z powstawaniem pleśni przy końcu kwitnienia, tym czasem wszystko zależy od warunków jakie stożyliśmy do uprawy głownie wilgotności oraz temperatury. Jeżeli chodzi o zbiory określa się je jako średnie, od 50 do 200 gramów na roślinę. Oczywiście przy stworzeniu odpowiednich warunków. Auto Mazar osiąga wysokość od 70 do 80cm.

Smak i aromat oryginalnej indici! wyrazisty a zarazem łagodny ziemisto – żywiczny. Z relacji palaczy mówi się że właściwie nie posiada żadnego zapachu co może być to doskonałą alternatywą dla osób ceniących sobie dyskrecję.

Czas wzrostu jaki potrzebuje Auto Mazar do uzyskania odpowiedniej dojrzałości to 9-10 tygodni choć przy gorszych warunkach może potrzebować dodatkowych dni.

Auto Mazar w uprawie outdoor, czyli na dworze.

Z doświadczeń użytkowników a tym samym zwolenników zioła, efekty po zapaleniu Auto Mazara opisują zdecydowanie bardziej odczuwalne na ciele niż na umyśle. Co do faktycznego stwierdzenia zawartości THC w automatycznie kwitnącym szczepie nie jest dokładnie określona, więc mówi się że ma pomiędzy 7-15%, a skąd to stwierdzenie? Ponieważ, wyciągnięto średnią z pierwotnego szczepu Mazara, który może osiągnąć nawet do 20% stężenia THC .

Ogromne a zarazem długotrwałe odprężające efekty i także mocny relaks odczuwalne na całym ciele sprawdza się idealnie przy wahaniach nastrojów, nadmiernym stresie i problemach z zasypianiem i bezsennością. Dzięki typowo fizycznym efektom nadaje się również do niwelowania różnego rodzaju bólów i napięci mięśniowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl