Nasiona Marihuany Rodzaje – Regularne, Feminizowane i Automatycznie Kwitnące

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Pierwszą a zarazem najważniejszą informacją, którą powinniśmy wiedzieć jeśli chcemy uprawiać marihuanę jest rozważne wybranie odpowiednich nasion. Na ten czas dostępne są trzy różne rodzaje nasion marihuany: regularne, feminizowane i automatycznie kwitnące. W zaistniałej sytuacji wybranie każdej z nich będzie mieć zalety jak i wady. Zatem, które będą dla nas najlepsze?


Na wstępie musisz wiedzieć, że w tej sytuacji wszystko będzie zależne tylko i wyłącznie od tego, jakie posiadasz doświadczenie, miejsce w którym będziesz uprawiać, oraz czas kwitnienia rośliny. A co więcej, jaki cel sobie założyłeś jeśli chodzi o zebranie plonu. Po niżej, opiszemy jakie są różnice po między tymi trzema rodzajami i w ten sposób nadamy co nie którym odpowiedni kierunek.

Nasiona regularne marihuany są tradycyjnymi nasionami konopi inaczej zwane także nasionami zwykłymi z których możemy uzyskać 50% szans na osobniki zarówno płci męskiej jak i żeńskiej – jak natura nakazała. Z całą pewnością możemy być tu pewni że nie ma tu żadnego manipulowania i tym samym poprawiania. Natomiast większość hodowców uprawia konopie, dla samych kwiatów, więc interesują ich przede wszystkim żeńskie rośliny. Dlatego też co nie którzy doświadczeni już w boju z konopiami hodowcy polecają uprawę tych właśnie nasion początkującym ze względu na ich cenę. Bo jak wiadomo na starcie swojej przygody podczas uprawy każdy popełnia szereg błędów i lepiej je zminimalizować do minimum by oszczędzić sobie zbędnych kosztów.

Regularne nasiona mają również kluczowe znaczenie w mechanizmie tworzenia nowych odmian marihuany, dlatego zyskały sobie popularność wśród hodowców. Przez to że rośliny męskie tworzą pyłek, który jest wykorzystywany przez ogrodników do zapłodnienia żeńskich kwiatów by je również krzyżować aby osiągnąć w ten sposób nowe pokolenie nasion marihuany.

Hodowcy mając na celu potrzeby growerów stworzyli także regularne hybrydy, łącząc dwa geny różnych podgatunków, tworząc nasiona feminizowane.

Nasiona feminizowane zostały stworzone w latach 90-tych na potrzeby hodowców, chcący mieć gwarancję na otrzymanie żeńskiej odmiany. Jak sugeruje, nazwa feminizowane owe pestki mają całkowicie wyeliminować możliwość produkcji męskich roślin. Ma to zapewnić hodowców w przekonaniu, iż nie będą musieli odrzucać swoich roślin, które naturalnie okazałyby się płci męskiej. Choć początki tej odmiany były dość kiepskie ze względu na brak stabilności, a co niektóre z tych roślin cierpiały nawet na hermafrodytyzm. Lecz w przeciągu kilkunastu lat udało się uzyskać bardzo wysoką jakość nasion, tymczasem gwarantując solidne plony oraz piękne kwiaty o cudownym smaku i zapachu.

Chociaż feminizowane nasiona marihuany są ulepszeniem w porównaniu do ich regularnych odpowiedników, nadal wymagają one tej samej pielęgnacji i specyficznych warunków wzrostu i nie powinny być mylone z ich odpowiednikami w postaci autoflowering. Jeśli chcesz otrzymać jedynie żywiczne pąki, to feminizowane nasiona są właśnie dla Ciebie.

Podczas uprawy możesz zaoszczędzisz mnóstwo czasu, ponieważ nie będziesz musiał oddzielać roślin męskich w swojej uprawie.

Nasiona automatycznie kwitnące znane także jako automaty pojawiły się około 10 lat po stworzeniem nasion feminizowanych marihuany. W tym przypadku charakteryzują się tym, że mają bardzo szybki czas kwitnienia. Pozytywną ich cechą jest także to że niezależnie od cyklu naświetlania czy choćby od minimalnej ilość opieki jakiej wymagają te rośliny do prawidłowego wzrostu. W tym wypadku automatycznie kwitnące nasiona śmiało możemy polecić dla tych osób które dopiero zaczynają swoja przygodę z uprawą. Nie trzeba tu mieć doświadczenia by osiągnąć zmierzony cel ponieważ I w tym przypadku zapach, smak a także działanie jest równie niepowtarzalny. Automaty są też feminizowane, a więc możesz być pewny, że twoje rośliny będą żeńskie, szybkie i potrzebujące minimalnej dawki twojej opieki. Ale jak wiadomo podczas uprawy zawsze znajdą się plusy jak i minusy. Mimo wszystko pomiędzy tymi odmianami są widoczne różnice to ich wspólną cechą są niewielkie rozmiary. Więc w tym wypadku będzie to nie tylko szybka i prosta, ale i dyskretna uprawa. Z kolei wadą ich jest stosunkowo mniejszy plon a powodem tego jest jak wiadomo rozmiar. Bez obaw mimo wszystko zalet jest tak dużo że zrekompensują ich trochę mniejsze plony.

Jeśli szukasz pewnych sprawdzonych i świeżych nasion marihuany, to Polecamy Ci stronę www.thc-thc.com, tam znajdziesz wiele różnych odmian konopi indyjskich, zarówno szczepów automatycznych, feminizowanych jak i regularnych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl