Najczęstsze Błędy w Uprawie Marihuany

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

5 błędów związanych z uprawą konopi, na które należy uważać.

Wraz z legalizacją marihuany medycznej w wielu krajach, w rzeczywistości jest wiele osób, które uprawiają tę roślinę, aby zaspokoić potrzeby ludzi. Jeśli chcesz, możesz zacząć uprawiać własną roślinę konopi i tworzyć ekstrakty, które możesz sprzedawać. Musisz jednak pamiętać, że uprawa konopi to nie jest uprawa zwykłych roślin. Jest kilka rzeczy, na które naprawdę musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz, aby Twój ogród konopny rozkwitał.

W tym przewodniku wymieniliśmy niektóre z najczęstszych błędów popełnianych podczas uprawy konopi. Znając je, możesz ich uniknąć i upewnić się, że Twoje rośliny konopi będą mogły prawidłowo rosnąć. Sprawdźmy je poniżej:

Oszczędne podlewanie

Wielu początkujących ma tendencję do nadmiernego podlewania swoich roślin w nadziei, że zapewnienie większej ilości nawodnienia może prowadzić do szybszego wzrostu. Chociaż może to działać w przypadku innych roślin, konopie nie mogą pobierać zbyt dużo wody, ponieważ korzenie mogą się w niej dosłownie utopić. Zrób najpierw rozeznanie, ile wody potrzebuje twoja odmiana marihuany i stwórz na tej podstawie harmonogram podlewania.

Równowaga światła i ciemności

Rzecz w konopiach polega na tym, że musi być wystawiona na ekstremalne warunki w zrównoważony sposób. Aby to zrobić, musisz zapewnić swoim roślinom konopi duże światła, aby mogły dobrze rosnąć. Nie możesz jednak po prostu zostawiać włączonych świateł przez cały czas. Idealna liczba godzin, przez jaką roślina konopi powinna być wystawiona na duże światło, to 12 godzin. Oprócz tego, twoja roślina będzie potrzebowała kolejnych 12 godzin całkowitej ciemności.

Niektórzy początkujący nie znają zasady, że często dają swoim roślinom zbyt dużo światła.

Odpowiednia ilość jedzenia/składników odżywczych

Roślinom konopi nie można podawać zbyt wielu składników odżywczych, w przeciwnym razie nie zakwitną w optymalnej formie. W zależności od wariantu, który chcesz uprawiać, musisz karmić roślinę zgodnie z jej recepturą. Zrób więc odpowiednie rozeznanie, ile składników odżywczych potrzebuje (lub możesz sprawdzić instrukcje na etykiecie nawozu) i postępuj zgodnie z tym harmonogramem. Podobnie jak w przypadku wody, wielu początkujących ma tendencję do przekarmienia lub niedożywienia swoich roślin konopi.

Uprawa w szklarni

Niektórzy początkujący nie wiedzą dokładnie, jak wrażliwe są rośliny konopi na warunki pogodowe. W przeciwieństwie do innych roślin, konopie nie przetrwają ani w ekstremalnym upale, ani w ekstremalnie niskich temperaturach. Ekstremalne ciepło może spowodować utratę składników odżywczych przez roślinę, podczas gdy ekstremalne zimno ją zabije. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zainwestować w szklarnię i tam uprawiać konopie. Opłaca się również zakup dobrego systemu kontroli pogody lub temperatury, aby można było utrzymać dobrą i stałą temperaturę w szklarni.

Żniwa we właściwym czasie

Na wczesnych etapach sadzenia konopi indyjskich możesz ulec pokusie, aby zebrać ją wcześnie, gdy zobaczysz, że zakwitnie. Nie rób tego jednak, ponieważ rośliny konopi osiągają najlepszą jakość dopiero wtedy, gdy osiągną optymalny poziom wzrostu. Jeśli zbierzesz ekstrakt zbyt wcześnie, roślina może nie wyprodukować wystarczająco dobrych kannabinoidów. Wpłynie to na produkcję twoich ekstraktów. Mając to na uwadze, musisz przeprowadzić badania dotyczące okresu zbiorów odmiany konopi, którą uprawiasz.

Podsumowanie

Zanim zaczniesz uprawiać konopie, upewnij się, że jesteś gotowy ze sprzętem i wiedzą, jak się do tego zabrać. Niektórzy początkujący patrzą tylko na efekt końcowy, a nie na proces prawidłowej uprawy rośliny. Dlatego wielu z nich popełnia większość, jeśli nie wszystkie, błędy, o których wspomnieliśmy powyżej.

Teraz, gdy wiesz już o tych błędach początkujących, unikaj ich, aby Twoja roślina konopi była w najlepszej formie do zbioru. Będziesz także w stanie zapewnić swoim klientom najlepsze produkty.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl