Jakość Nasion Marihuany – Specyfikacja

Opublikowane przez Albert Penza w dniu

Podczas, gdy kupujesz nasiona konopi często zastanawiasz się czy, aby na pewno będą dobrej jakości i czy będą kiełkować. Zatem zanim rozpoczniesz ten proces należy zapoznać się z podstawową wiedzą na temat – jakości nasion marihuany. Nie ulga wątpliwości, iż jednym z najważniejszych czynników w obiecującej uprawie jest zagwarantowanie odpowiednich warunków roślinom, natomiast zdrowe i mocne nasiona umożliwiają dobry początek w uprawie. Biorąc pod uwagę ile istnieje metod oraz powodów, na które growerzy zwracają uwagę oraz które przeprowadzają, gdy chcą uprawiać rośliny.

Nasiona konopi indyjskiej o rzetelnej jakości mają pewne zalety estetyczne, dlatego też można je wykorzystać do rozróżnienia od słabych jakościowo odpowiedników. Jest parę ważnych czynników, które warto brać pod uwagę podczas poszukiwań. W ten sposób może to nam przypominać wybór kwiatów: wzrokowo wybieramy, które najbardziej nam się podobają pod względem wyglądu, koloru i zapachu. Oczywiście eliminując takie, które nie są mile widziane – takie jak na przykład pleśń, suchość, przebarwienia czy owady które mogą się w nich znajdować.

Bardzo istotną cechą jest właśnie ich barwa po pierwsze, zdrowe nasiona przeważnie mają skorupki o ciemniejszych kolorach, wyglądające na brązowe lub szare z dodatkiem czerni. Natomiast w przypadku niektórych odmian wygląda to trochę jak barwy zwierzęce czyli podobne do tygrysich. Z kolei nasiona zielone lub białe mogą świadczyć że są niedojrzałe, mogą być również zdeformowane. W tym przypadku nasiono prawdopodobnie nie wykiełkuje a jeżeli już wystartuje może nie mieć pełnego wzrostu. Do nasion pełno wartościowych zalicza się również twardość ponieważ zdrowe nasiona nie powinno pękać, potrzeba użyć wtedy więcej siły do ich zgniecenia, należ zwrócić uwagę czy nasiona nie są popękane, zdarza się że czasem skorupka nasiona jest uszkodzona, w skutek mechaniczny lub przez to to że są słabej jakości nasion.

Na pierwszy rzut oka nasze zdrowe nasiona powinny wyglądać tak, jakby miały na sobie powłokę wosku lub jak wypolerowane po lakierowaniu. Zanieś swoje nasiona do miejsca gdzie masz najlepiej oświetlone jeśli są one zdrowe, powinny mieć połysk na całej powierzchni.

Można nasiona przetestować czy są dobre, w niezwykle łatwym czy nawet banalny sposób po prostu sprawdzić czy pływają na wodzie. Napełnij pojemnik czystą, najlepiej destylowaną wodą i włóż nasiona do środka. Najlepiej zostawić je tam na godzinę lub nawet dwie. Po upłynięciu danego czasu sprawdź czy nasiona, które opadły na dno pojemnika…. to właśnie te nasiona prawdopodobnie będą zdrowe oraz nadawały się do użytku. W ten sposób sprawdzone nasze nasiona możemy śmiało przygotować do usadzenia abyś mógł spokojnie czekać i upajać się myślą o przyszłych zbiorach.

Tym czasem nasiona, które pływają na powierzchni prawdopodobnie należą do tych niezdrowych i nie warte były pieniędzy, które w nie zainwestowałeś. Ważne, aby przeprowadź to doświadczenie tuż przed wsadzeniem ich do ziemi, dlatego że nasiona koniecznie muszą być suche, żeby prawidłowo je przechowywać.

Ciekawostką, którą możemy podpowiedzieć jest to, iż nasiona z odmiany autoflowering często posiadają twardszą skorupkę od zwykłych nasion co w konsekwencji często pozostają na powierzchni wody dłużej, niż nasiona regularne czy feminizowane. W wyniku czego mogą po 24 godzinach spędzonych w wodzie, mogą nie opaść na powierzchnię i nie musi to być powodem do ich odrzucenia czy oznaki ich złego stanu zdrowia. Aby się przekonać o ich stanie zdrowia w takiej sytuacji należy je posadzić i czekać, aby się przekonać o tym czy wykiełkują. Jeżeli nasiona nie pojawią się na powierzchni w odpowiednich dla nich warunkach ujawni to jedno znacznie, że były nie dobre.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl