Jakie Są Skutki Palenia Marihuany a Papierosów, Różnice

Opublikowane przez Albert Penza w dniu

Marihuana jest traktowana „jako zwykła używka”, tak jak i palenie papierosów czy piwo. Niektórym ludziom wydaje się, że regularne bądź nawet sporadyczne palenie marihuany będzie całkowicie obojętne dla ich zdrowia. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z marihuaną, tłumaczy, że to przecież to „zwykły papieros”. Natomiast z badań, które są przeprowadzone dotychczas wynika, iż marihuana jest mniej szkodliwa jak zwykły papieros. Niektórzy uważają nawet, że jeden spalony joint równa się 20 spalonym papierosom.

Według przeprowadzonych badań przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wynika, że ok. 83 mln Europejczyków przynajmniej, że raz w życiu spróbowała marihuany. Jeśli palisz marihuanę raz na tydzień albo częściej taka częstotliwość przez kilka lat nie szkodzi płucom tak, jak tytoń. Gorzej jest jeśli nie wyobrażamy sobie dnia bez skręta. Badacze projektu Amerykańskiej Organizacji Medycznej, piszą, że rzadkie, ale regularne palenie okazało się dość nieszkodliwe, z tym że musimy pamiętać, iż intensywne i częste palenie może odbić się na naszym zdrowiu.

Jednak że najbezpieczniejsza forma palenia marihuany to taka, aby była czysta od jakichkolwiek związków; pestycydów, herbicydów lub innych chemikaliów. Najlepiej spożywać czyste kwiaty bez dodatku tytoniu. Konopie bez dodatków nie zawierają, żadnych szkodliwych substancji, które można niestety spotkać w papierosach. Jednak nie zmieni to faktu że wciąganie dymu do płuc jest najbardziej szkodliwą formą spożywania marihuany. Okazuje się że świetnym rozwiązaniem jest bongo bądź waporyzacja.

W przeciągu 20-letnich badań wskazano, iż dym tytoniowy powoduje znaczące szkody w płucach oraz funkcjach płuc. Nic zadziwiającego powodem jest powszechny termin tzw. „kaszel palacza” nie dotyczy się on osób palących marihuanę, lecz osób palących papierosy. Patrząc pod innym kontem THC jest lekiem poprawiającym prace płuc oraz rozszerzającym oskrzela. Papierosy jak wiadomo są substancjami rakotwórczymi zawierające w swej produkcji substancje chemiczne takie jak:

  • butan,
  • kadm,
  • amoniak,
  • cyjanowodór,
  • aceton,
  • smoła.

Na paczkach od papierosów widnieją informacje ostrzegające jak i różnego rodzaju obrazki z różnorodnymi chorobami aby uświadomić kupującemu palaczowi jakie może być zagrożenie paląc papierosy.

Badania z roku 2013 wykazały silny wpływ na zachorowalność raka płuc, w 2017 roku naukowcy skupili się na badaniach w kierunku dymu tytoniowego w jaki sposób powoduje raka. Ustalenia wykazały mutację w DNA która jest spowodowana paleniem papierosów również prowadzą znaczące zmiany w szlakach biologicznych. Jednym słowem palenie papierosów jest rakotwórcze.

Dlaczego Waporyzacja jest mniej szkodliwa:
Kluczem do efektywnej waporyzacji marihuany jest to dobranie odpowiedniej temperatury waporyzacji. Eksperci potwierdzają, że używanie urządzenia jest o wiele bezpieczniejszą opcją dla płuc niż palenie. Z tego też powodu pacjenci używający marihuany w celach leczniczych waporyzują susz, zamiast go palić.Wdychanie pary odbywa się za pomocą specjalnego, odczepianego balonu. Nawet dla osób z problemami ruchowymi taki sposób jest bardzo prosty i wygodny. Waporyzacja w niskich temperaturach pozbawiona jest ponad 95% niebezpiecznych substancji, w przeprowadzonych badaniach przez Chemic Labs w Canton. Te same badania wykazały, że para z waporyzatora Volcano składała się aż w 95% z THC, przy czym dym z palonej marihuany składał się z aż 88% substancji które nie były kannabinoidami. Ponadto, bardzo ważne jest, by waporyzowany susz konopi był bardzo dokładnie zmielony. Musimy użyć do tego odpowiedniego młynka. W ten sposób osiągniemy maksimum rezultatów, a waporyzacja będzie czystą przyjemnością. Informacje na temat leczniczego wpływu inhalacji ziół sięga V wieku p.n.e. Już wtedy starożytni Egipcjanie, kładli susz na rozgrzanych kamieniach. Na dzień dzisiejszy dzięki nowoczesnym urządzeniom możemy przenieść tę wiedzę w XXI wiek, poszerzyć ją i jeszcze lepiej wykorzystać dzięki nowym technologiom. Pomoże się nam zrelaksować, zmieni nastrój, poszerzy funkcję poznawczą, uruchomi kreatywne myślenie, ułatwi zasypianie.

Uzależnienie od nikotyny a od marihuany

Marihuanę uważa się za substancję o małym potencjale uzależnienia w zależności od ilości oraz jak często zażywa się tą substancję. Szacuje się iż objawy uzależnienia marihuany są u 1-4% populacji. Marihuanę dużo łatwiej jest odstawić gdyż kanabinody kumulują się w tkance tłuszczowej uwalniając się z niej przez kilkanaście dni łagodząc objawy odstawienia używki. Nikotyna jest substancją psychoaktywną co ma wpływ na duże uzależnienie od niej, oddziałuje to na układ nerwowy. Pierwsze objawy rzucenia palenia pojawiają się już po kilku godzinach od zapalenia ostatniego papierosa. Wynika z tego że objawy odstawienia marihuany są słabsze niż objawy odstawienia papierosów.

Jeżeli ktoś ośmieli się mówić, że palenie papierosów jest mniej szkodliwe od palenia marihuany po wyżej jest kilka przykładów które potwierdzają iż tak nie jest.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl