Jaki Jest Wpływ Marihuany na Antybiotyki?

Opublikowane przez Albert Penza w dniu

W ostatnim czasie można zauważyć częste dyskusje w internecie wiele pytań dotyczących palenia marihuany podczas stosowania antybiotykoterapii. Wiele osób zastanawia się, czy połączenie obu substancji jest bezpieczne, czy nie spowoduje żadnych niebezpiecznych skutków ubocznych oraz czy nie spowoduje osłabienia działania leku. Na szczęście to dobry znak, że ludzie poszukują informacji na temat taki jak marihuana, a antybiotyki. Natomiast ze niepokojącym faktem jest to, że trudno wyszukać fachowej odpowiedź na to pytanie.

Antybiotyki są ogólnie powszechnymi znanymi lekami. Na pewno każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał z nimi styczność, zażywał je lub podawał komuś z rodziny. Od dnia ich wynalezienia, antybiotyki stały się skuteczną formą leczenia wielu chorób, które wcześniej były uznawane za nieuleczalne lub też śmiertelne. Natomiast antybiotyki nie mają samych zalet i jak wszystkie inne leki bywają niebezpieczne. Dużo również zależy od samych pacjentów. Głównie zależy to od sposobu przyjmowania antybiotyków ale i częstości ich stosowania także mają znaczenie. Warto wspomnieć I to kiedy powinniśmy brać antybiotyki, stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Ich skuteczność w zwalczaniu bakterii jest bardzo duża pod warunkiem, że są odpowiednio stosowane. Nadmierne zażywanie antybiotyków może spowodować, że bakterie staną się na nie oporne. W tym wypadku najlepiej zrobić wcześniej posiew materiału np. z krwi, moczu czy wymazu z gardła w ten sposób można określić jaka to bakteria, jest odpowiedzialna za zakażenie i jaka jest jej wrażliwość na antybiotyki.

Pamiętajmy jednak, że antybiotyki działają tylko i wyłącznie na bakterie a nie na wirusy! Natomiast idąc do lekarza często można spodka się z sytuacją, że dostaniemy antybiotyk na wirusy, lecz niestety nie są w stanie nam porostu pomoc. Tym bardziej że substancje w antybiotykach zabijają również dla naszego zdrowia pożyteczne bakterie.

Według opinii lekarzy wypowiadających się w sieci, połączenie marihuany z antybiotykami nie powinno być szkodliwe. Wynika to z zupełnie innej budowy cząsteczek THC i antybiotyków. THC jako substancja złożona nie jest w stanie połączyć się z substancjami zawartymi w antybiotyku. Z marihuany i antybiotyku nie jest możliwe, aby stworzyć nową substancję, która działałaby w sposób nieprzewidywalny na nasz organizm. Doszukując się prawdy, użytkownicy for internetowego negują I odradzają zażywania marihuany podczas brania antybiotyków z grupy makrolitów. Nieliczna grupa osób przyznała, iż po takim połączeniu odczuwało nieprzyjemne skutki zdrowotne w postaci problemów gastrycznych.

Na przekór tego, iż nie zauważono najwyraźniej skutków zażywania antybiotyków wraz z marihuaną, powinniśmy jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach. Leki z pułki farmaceutycznej są badane pod kątem interakcji z ogólnodostępnymi substancjami, takimi jak pożywienie czy środki, które po tam legalnie możemy zakupić w aptece. Konopa indyjska do takich środków niestety nie należy, stąd producent nie jest zobowiązany badać leków w kwestii skutków niepożądanych w połączeniu z tą substancją. I stąd bierze się pytanie „marihuana i antybiotyki” niestety nie jest do końca pewna, ponieważ nie została odpowiednio przebadana pod tym kątem. Dlatego z tego powodu nie możemy być pewni działań niepożądanych występujących w naszym organizmie, w tym wypadku nie mamy żadnego prawa do zgłaszania skarg, czy reklamacji. Podejmując wówczas decyzję o połączeniu tych dwóch substancji robimy to tylko I wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Biorąc pod uwagę też to, że jeśli przepisano nam antybiotyk, to nasz organizm nie wątpliwie walczy z infekcją, a dokładniej jest bardzo osłabiony. W zaistniałej sytuacji marihuana może oddziaływać na nasz organizm w całkiem odwrotna stronę, niż gdybyśmy byli w dobrej formie oraz może mieć na nas nieoczekiwany wpływ i warto być na to przygotowanym.

Według najnowszych odkryć naukowców kannabinoidy, jakie zawiera Cannabis sativa, popularnie zwana marihuaną, wykazują działanie bakteriobójcze na szczepy bakterii, które dotychczas uchodziły za antybiotykoodporne. Mowa tu o pięciu grupach kannabinoidów, które wykazują potencjalne działanie na bakterie odporne na metylicynę.

Podsumowując, twierdzenie Terry Roycroft, który od ponad dziesięciu lat prowadzi badania nad marihuaną oraz jej działaniem, przez co stał się także pasjonatem stale pogłębiającym wiedzę na temat tej rośliny, że nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania marihuany podczas antybiotykoterapii. Można jedynie można odnieść nasilone działania niepożądanych leku.

„Istnieje mnóstwo interakcji z lekami wywoływanych w codziennym życiu. Przykładowo – istnieją 82 interakcje lekowe spowodowane kofeiną, a niektóre z nich są umiarkowanie ciężkie lub nawet poważne.” – wyjaśnia Roycroft

„W Medicinal Cannabis Resource Center Inc. mamy pacjentów leczonych antybiotykami i nie zasugerowalibyśmy im, aby zaprzestali używania marihuany.”

Obecnie wielu lekarzy na świecie w kwestii interakcji między konopiami i antybiotykami opiera się o wyniki badań przeprowadzonych w odniesieniu do grejpfruta i antybiotyków, który zakłóca metabolizm wielu leków – może mieć negatywny wpływ na działanie antybiotyków stosowanych w leczeniu chorób układu oddechowego, czy żołądka.

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek przeciwwskazania do zastosowania ich razem a lekarz nie zaleci także jednoczesnego przyjmowania marihuany, należy pamiętać, że każdy przypadek oraz organizm jest odmienny. Polecamy koniecznie zasięgnąć fachowej porady medycznej kierując się bezpieczeństwem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl