Jak Podnieść Szanse Na Przetrwanie Sadzonki Marihuany

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

W chwili, gdy zdecydujesz że twoje rośliny konopi hodowane w zaciszu domowym wynosisz na zewnątrz i tam będziesz kontynuować dalszy proces jej życia -nie jest łatwy. Przeniesienie takich sadzonek niesie z sobą pewne ryzyko z uwagi na zimniejszą glebę, która z całą pewnością może zniweczyć ich szanse na przetrwanie.

Nie byłoby tyle problemów z hodowaniem marihuany, gdybyśmy mieli odpowiedni klimat i dobrej jakości ziemię. Jak wiadomo jest to naturalne, że rośliny rosną na zewnątrz. Bo tak naprawdę wszystko się rozgrywa o glebę, która jest bogata w składniki odżywcze oraz odpowiednie nawodnienie jak najbardziej wskazane tejże roślinie. Podczas takich warunków jedynym twoim zadaniem jest zabezpieczenie roślin przed atakiem szkodników i nieproszonych gości. Następnym krokiem, który musisz zrobić to dokładne sprawdzenie czy nie są chore.

Bardzo często ogrodnicy hodują sadzonki w wewnątrz nim wystawią je na łono natury. Pamiętaj jednak, że nagłe ich wystawienie na zewnątrz i posadzenie do zimnej ziemi może doprowadzić do zniszczenia sadzonki. Dlatego niezwykle ważne jest przygotowanie sadzonek przed wystawieniem na zewnątrz. Nic dziwnego! Popatrzmy z tej strony; sadzonki w pomieszczeni mają idealne warunki, które im oczywiście stworzyliśmy. Przykładem jest choćby dostosowanie odpowiedniej ilości światła, wody oraz składników odżywczych. A wszystko w trosce o zdrowe rośliny.

Z kolei, konopie rosnące na powietrzu muszą przejść inna próbę ognia, a dlaczego? Powodem jest oczywiście pogoda. W czasie, kiedy sadzisz roślinę marihuany nie możesz określić temperatur bo jest zwyczajnie nie przewidywalna. Prawdopodobnie jest niższa wilgotność i silniejsze wiatry. Rośliny szybko tracą wilgoć w bardzo krótkim czasie.

Zatem by doszło do prawidłowego przeniesienia musisz przeprowadzić tak zwany proces twardnienia. Robimy to bardzo powoli by sadzonki, które wynosisz na zewnątrz miały szanse na przyzwyczajenie się do nowego środowiska które je otacza.
Twardnienie sadzonek – dlaczego warto je przeprowadzić?

Sadzonki uprawiane w pomieszczeniach i w szklarniach nie wykształcają w pełni woskowatych skórek, które chronią dolną i górną powierzchnię liścia przed wysychaniem. Takie sadzonki nie są narażone na działanie promieni słonecznych ani nadmiernego wiatru. Ogólnym rezultatem są szybciej rosnące rośliny o długich, cienkich komórkach. Co za tym idzie? Mają znacznie dłuższe łodygi i bardziej kruche liście. Oprócz tego przez brak pełnego nasłonecznienia i brak kontaktu z promieniami UV, posiadają większe liście niż ich bracia na zewnątrz.

Sadzonki na zewnątrz muszą być koniecznie ochronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i silnymi wiatrami. Wskazaniem jest także wysoka skórka liścia, aby ograniczyć utratę wody do minimum. Rośliny uprawiane na zewnątrz zwykle rosną wolniej, ale mają trwalsze łodygi i liście. Dzięki temu mogą przetrwać zimne noce, podmuchy wiatru i susze. Jednym słowem wojak.

Czas zahartować sadzonki?

Hodowcy z wieloletnim doświadczeniem twierdzą, że dwa tygodnie to zupełnie wystarczający czas na zapewnienie jej odporności. Natomiast, bardzo dużo zależy od odmiany, warunków panujących na zewnątrz a co najważniejsze jaki był stworzony klimat w pomieszczeniu.

Ogonie to jest jeszcze jedna rzecz, która zastanawia ogrodników a mianowicie intensywność światła słonecznego znacznie przewyższa intensywność sztucznego źródła światła. Ponoszono próby wystawiania sadzonki na zewnątrz na kilka godzin dziennie w pełnym słońcu. Ku swemu przerażeniu odkryli, że sadzonki zostały poważnie uszkodzone.

Dlatego uzasadnione jest wystawianie sadzonek na światło słoneczne poprzez przedłużanie czasu bycia ich na zewnątrz. Musimy zdawać sobie również sprawę w jakim klimacie mieszkamy by poddać prawidłowego procesu twardnienia. Pogoda i długość dnia to dwa główne czynniki decydujące o udanej uprawie na zewnątrz. By osiągnąć sukces ważne jest by trafić w odpowiedni czas, gdyż wystawienie sadzonki marihuany na zewnątrz za wcześnie lub za późno sprawi, że nie będą się prawidłowo rozwijać. Umieszczenie roślin konopi na zewnątrz przed opuszczeniem mrozu prawdopodobnie je zabije!

Stopniowa ekspozycja na zewnątrz

Czyli jest to powolny i stały proces. Zacznij od umieszczenia sadzonek na zewnątrz do 10 dni przed ustaloną datą przesadzenia. Najlepiej będzie jak postawisz je bezpośrednio pod drzewami, aby korzystały z ochrony cienia. Pierwsze dni niech najlepiej zostaną bezpiecznej pozycji na 3-4 godziny dziennie. Po czym zwiększając czas o godzinę. Po zakończeniu czasu przynieś sadzonki do ciepłego pomieszczenia na całą noc.

Podsumowanie

Weź sobie do serca wszystkie wskazówki bo jeśli chcesz uprawiać konopie na zewnątrz, warto najpierw utwardzić sadzonki. Nie wątpliwe znacznie łatwiej jest hodować marihuanę w pomieszczeniu. Ale, istotą uprawy jest łatwość z radzeniem sobie z pewnymi przeciwnościami oraz z podejmowaniem pewnych ryzykownych decyzji i wyzwań. Dlatego podczas przesadzania sadzonek z wygodnego i ciepłego miejsca do nieznanego terenu na zewnątrz zachowaj ostrożność. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami a zobaczysz, że nie jest trudnym zadaniem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl