Ile Jest Tak Naprawdę Rodzajów Konopi?

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

W chwili obecnej mówi się, że odmian marihuany występuje ponad 1000 gatunków. Uwzględnia się szczepy znanych rodzajów rodzin, takich jak Kush i Diesel. Z pewnością nie oznacza to jednak, że istnieją tysiące gatunków konopi. Lecz, jest obecna grupa która kwestionuje ilość obecnych gatunków aczkolwiek możemy przedstawić trzy formalnie uznane gatunki:

Cannabis sativa, Cannabis indica, Cannabis ruderalis

Konopie indyjskie przebadano wzdłuż i wszerz natomiast i tak mnóstwo o niej nie wiemy, lecz wiemy na pewno to, że są to rośliny dwupienne, kwitnące zioło, które są jednoroczne. Jednak jakby tak teraz się przyjrzeć zaawansowanym techniką uprawy, można dostać zawrotów głowy. Fantastyczne techniki hodowców spowodowały, że odmiany automatycznie kwitnące oraz uprawa w pomieszczeniach może cieszyć się kilkoma zbiorami każdego roku.

Konopie Sativa

Pierwszą wybieranym gatunkiem konopi jest Sativa do uprawy co więcej przez naprawdę długi czas myśleli, że cała marihuana to sativa. Carl Linnaeus 1753 roku był pierwszym człowiekiem, który miał zaszczyt przestawić jej rodzaj. Był przekonany że jest jeden gatunek, który nazwał Cannabis Sativa L. Owe rośliny konopi rożną niezwykle wielkie że są w stanie przekroczyć nawet 4,5 metra. Nie rośnie specjalnie gęsto, a jej liście są wąskie i długie. Nasiona są miękkie w palcach i nie mają śladów. Rośliny Sativa kwitną znacznie dłużej niż ich odpowiedniki indica i nie są tak bardzo podatne na zmiany światła. Zaletą jest to, że mają krótszy okres wegetacyjny niż indica.

Powszechnie spotkać można rośliny sativa w krajach położonych poniżej 30 stopni szerokości geograficznej północnej. Na przykład w krajach Tajlandia, Meksyk i Kolumbia. Z reguły roślinę należy suszyć przed spożyciem. Sativy zadaniem jest generalnie zapewnić euforyczny i budzący natchnienie haj. Używana jest jako marihuan lecznicza w leczeniu ludzi z zaburzonym nastrojem a także depresja i stres oraz chroniczne zmęczenie.

Konopa Indica

Z kolei drugi gatunek konopi został opisany przez Jean-Baptiste de Lamarck nazywając ją Cannabis indica Lam. Konkretnie jego opisy były na temat rośliny zebranej w Indiach. Jego zdanie było dość zatrważające gdyż uznał, że indici mają gorszą jakość włókien niż sativa, ale co ciekawsze działanie jego jest silniej odurzające.

W XIX wieku ludzie podzielili szczepy z Wietnamu i Chin na nowe gatunki zwane Cannabis gigantea Delile ex Vilmorin i Cannabis Chinensis Delile. Jednakże nie pojawiły się żadne trudności pod względem rozróżniania tych że nowych gatunków. Śmieszne okazało się to, że jakby nie patrzeć to cały świat za wyjątkiem Związku Radzieckiego, wkroczył do XX wieku, zakładając, że istnieje tylko jeden gatunek konopi.

Pod względem swej urody bez dwóch zdań rośliny indica mocno różnią się od sativ. Ponieważ są krótsze nie przekraczając nawet 1,8 metra i są taż bardziej krępe. Ich krzaczaste walory, niestety wpływają negatywnie pod względem łapania pleśni w wilgotnych warunkach. Ich liście są okrągłe i mocne, a nasiona mają wygląd marmurka i są miękkie między palcami. Z powodu ich postury, rośliny indika są zdecydowanie są preferowaną opcją dla hodowców wewnętrznych. Gatunek ten kwitnie szybciej niż sativy i łatwiej jest dostosować cykl światła, aby manipulować roślinami w celu kwitnienia. Miejsce by można byłoby znaleźć je rosnące naturalnie to kraje Maroko, Afganistan i Liban tam gdzie temperatura kształtuje się powyżej 30 stopni.

Rośliny Indica są mają za zadanie zwykle uspokajające w odróżnieniu do sativy znane są głównie przez użytkowników z zapewnienia głębokie uczucie relaksu. Pacjenci medyczni z kolei spożywają indica, aby złagodzić lęk, skurcze mięśni, ból i bezsenność.

Konopa Ruderalis

Trzeci gatunek konopi, tj. Cannabis ruderalis, został zidentyfikowany w 1924 roku przez rosyjskiego botanika D.E. Janichevsky’ego. Oznajmił do wiadomości publicznej, że odmiana konopi odkryta w centrum Rosji różniła się całkowicie od innych rodzajów gatunków konopi. W Ameryce Północnej w latach 70 botanicy bezwzględnie stwierdzili faktycznie, że istnieją trzy różne gatunki.

Ruderalis jest niesamowicie mocną rośliną oraz bardzo twardą o szybkim i wczesnym cyklu kwitnienia. Podejrzewa się że przystosował się do zimnych klimatów, w których pierwotnie wyrósł, aby dojrzeć, zanim nadejdzie mroźna pogoda. Z reguły to jest wykorzystywany do produkcji automatycznie kwitnących roślin. Ruderalis samo w sobie nie daje efektów odurzających.

W obecnym czasie mało mówi się o ruderalis, niestety nie okazał się być ulubieńcem krzyżowców. Jej wygląd okazuje się też być mało interesujący dla co niektórych gdyż jest bardzo niską roślina, dobijając zwykle do 60 cm wysokości. Liści ma niezwykle gęste a spotkać ją możemy w północnych regionach świata.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl