Czym Są Serca Konopi?

Opublikowane przez Eliza Pejko w dniu

Czym są serca konopi? Skład, substancje odżywcze oraz korzyści nasion konopi.

Nasiona konopi pochodzą z rośliny konopi. Nasiona konopi są małe i twarde na zewnątrz, a w środku posiadają delikatny odżywczy skarb. To smaczny super przysmak zwany sercem konopnym. Konopie mogły niedawno stać się legalne, ale ta roślina istniała od zawsze.

Konopie nie produkują THC, ale i tak są niezwykle cenne. Oto, co musisz wiedzieć o sercach konopnych, ich składzie, substancjach odżywczych oraz korzyściach z ich stosowania.

Kompozycja serc konopnych

Jeśli jesz konopne serca, prawdopodobnie posypujesz nimi sałatkę lub mieszasz z jogurtem. Jednak istnieją także osoby, które po prostu zjedzą łyżkę konopnych serc i chociaż jest to całkowicie w porządku, po prostu może nie być najprzyjemniejsze.

Serca konopne są malutkie, mają bardzo łagodny smak i lekko woskową konsystencję.

Według badań opublikowanych w Neutraceuticals, każde nasiono konopi zawiera około 20-25% białka, 20-30% węglowodanów i 10-15% nierozpuszczalnego błonnika. Ponadto nasiona konopi są niezwykle bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza kwasu linolowego (LA) i kwasu alfa-linolenowego (LNA).

Według danych USDA National Nutrient Database i jak podano w Medical News Today, 2 łyżki stołowe nasion konopi o wadze 20 gramów (g) zawierają:

111 kalorii
6,31 g białka
9,75 g tłuszczu
1,73 g węglowodanów (w tym 0,8 g błonnika i 0,3 g cukru)
14 miligramów (mg) wapnia
1,59 mg żelaza
140 mg magnezu
330 mg fosforu
240 mg potasu
1,98 mg cynku
22 mikrogramy (mcg) kwasu foliowego

Nasiona konopi dostarczają również witaminę C, niektóre witaminy z grupy B oraz witaminy A i E.

Składniki odżywcze

Wiemy więc, że serduszka konopne zawierają dużo wartości odżywczych, ale co to tak naprawdę oznacza w kontekście diety i jakie korzyści mogą nam przynieść serduszka konopne w naszej codziennej rutynie?

Białko – Te małe bomby mocy konopi posiadają dużo białka i to jest kluczem do produkcji aminokwasów.

Tłuszcze – Wiemy, że powinniśmy jeść zdrowe tłuszcze i unikać złych. Ale jeśli nie będziesz ostrożny, Twoja dieta może nie wystarczyć. Na szczęście serca konopne są wypełnione zdrowymi tłuszczami w maleńkim opakowaniu, zwłaszcza Omega 3 i 6.

Minerały – Serca konopne zawierają duże dawki minerałów, takich jak magnez i potas. Potrzebujemy tych związków w organizmie, aby wspomóc neuroprzekaźnictwo i aktywność mięśni.

Korzyści ze stosowania nasion konopi

Korzyści z dodania konopi do diety są ogromne i podsumowując, będziesz lepiej funkcjonować. Białko, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i zdrowe kalorie powinny być częścią jej diety, ponieważ wspomagają pracę ciała. Niesamowite jest myślenie, że dodanie dwóch łyżek tych małych nasion konopi może mieć takie korzyści jak:

• Niższe ciśnienie krwi
• Zmniejszone ryzyko chorób serca
• Poprawia ogólny stan skóry
• Leczy schorzenia skóry
• Zmniejszenie objawów menopauzy i PMS
• Pomoc w trawieniu.

Łuskane nasiona konopi można dodać praktycznie do każdego posiłku; dodaj je do jogurtu, płatków śniadaniowych i ryżu lub spróbuj wymieszać je ze smoothie, dipem lub dressingiem sałatkowym. Jakkolwiek wprowadzisz je do swojego systemu, po prostu upewnij się, że to robisz! Nasiona konopi mogą być malutkie, ale w każdym z nich znajduje się naprawdę dużo składników odżywczych. Jeśli chodzi o serca konopne, nie liczy się rozmiar, ale korzyści!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl