Czym jest Charas?

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Nie ważne jaki osiągniesz sukces hodując konopie a dokładnie mówiąc jakie wysokie będzie THC, bo zdarzają się tacy użytkownicy, których to nie zadowala. Pragnienie jest takie duże, że szukają silniejszych produktów, takich jak koncentraty z konopi, wosk czy kruszywo.

W obecnym świecie koncentraty rozwinęły się w dynamicznym tempie, pozwalając nam na zaspokojenie swoich potrzeb w wyborze ogromnego wachlarzu. Istnieje jednak staroświecka wersja marihuany o dużej sile działania, zwana charas, o której zapewne nie słyszałeś tak jak i wiele osób. W poniższym artykule postaramy się opisać co to takiego i skąd się to wzięło.

Zatem, czym jest Charas?

Nie powinno nikogo zdziwić jak powiemy, że charas istnieje od tysiącleci, lecz czym się wyróżnia? Najzwyczajniej pisząc jest to forma koncentratu marihuany podobna do haszyszu. Najlepiej opisać ją jako jednolitą masę włosków i żywicy, która powstaje po prostu pocierając świeży kwiat marihuany między palmami. W dalszym ciągu koncentrat możemy znaleźć na Jamajce, Nepalu, Pakistanie i Indiach, oczywiście robiony ręcznie co sprawia, że jest najwyższej jakości.

Ta forma jest szczególnie doceniana, co więcej jest okrzyknięto ją za najlepszą i najczystszych metod tworzenia koncentratu z konopi. Wykonanie go nie jest wymagające i nie zmusza nikogo do kupienia drogiego sprzętu do ekstrakcji czy rozpuszczalników. Cały ten proces polega na umieszczeniu pąków między dłońmi i pocieraniu nimi razem. Powolne tarcie powoduje, że oleje bogate w THC wydzielają się z kwiatu i zbierają się w kulki na dłoni wałka. Uważa się, że najlepszy charas pochodzą z indyjskich i pakistańskich odmian.

Do palenia tradycyjnego używa się chillum jest to fajka z której korzystają hinduscy mnisi. Jakby nie patrzeć do dnia dzisiejszego charas odgrywa znaczącą rolę w praktykach religijnych i duchowych. Powstało na ten temat wiele programów telewizyjnych, które pokazały jak Shaivs czyli hinduska sekta, która czci Pana Shivę jako Boga. Przeważnie pokazują właśnie Shivę palącą chillum.

Gdybyś, znalazł się kiedykolwiek w Idiach bez problemu znajdziesz charas. Co prawda produkcja charas koncentruje się głównie na regionach Kaszmiru i Doliny Parwati. Ten ostatni słynie z tworzenia chara o wysokiej zawartości THC o nazwie Malana Cream. Inne godne uwagi wersje to Kerala Gold i Idukki Gold.

Czym, różni się Charas od haszyszu?

Haszysz jak i Charas mają ze sobą wiele wspólnego, lecz są dwie podstawowe różnice. Po pierwsze haszysz pochodzi z zebranego i wysuszonego (utwardzonego) materiału roślinnego. W przeciwieństwie do tego charas jest robione z żywych (świeżych) sadzonek marihuany.

Druga sprawa polega na ich wytwarzaniu. Haszysz można wykonać na wiele sposobów na przykład przesiewanie na sucho i używanie torebek bom belkowych. Natomiast, najczęściej wykorzystywaną metodą robienia charas, niezwykła zresztą bo ręczne toczenie.

Jeżeli jednak spotkasz prawdziwych pasjonatów Charas uwierz powiedzą ci, że prawdziwy produkt pochodzi tylko z indyjskiego regionu Himalajów. Z pewnością przekonają cię, że charas wykonane w innych krajach, takich jak Jamajka, nie są prawdziwą wersją.

Saga Charas

Najwidoczniej słowo „charas” wywiodło się od perskiego słowa oznaczającego kawałek skóry. Była wykorzystywana od tysięcy lat przez ludzi subkontynencie indyjskim. Konopie indyjskie odegrała niezwykłe duchowe znaczenie w historii Indii. Roślina została wymieniona w Wedach, świętych tekstach hinduskich, ponad 2000 lat temu. Marihuana jest klasyfikowana jako jedna z pięciu świętych roślin.

Mimo że był używany przez tysiące lat, niewiele osób na Zachodzie wiedziało o charas. Jedna z najwcześniejszych wzmianek o tym w zachodnich pismach naukowych pojawiła się w 1874 r. w Pharmacographia – podręczniku, w którym skatalogowano rosnącą gamę roślin i ich pochodnych stosowanych w medycynie wiktoriańskiej.

Bez względu na swoje znaczenie w kulturze indyjskiej, rząd ugiął się pod presją Stanów Zjednoczonych i w latach 80. zalegalizował charas. Handel ludźmi i kultywowanie charas były karane bardzo surowo w tamtych czasach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl