Czy Seniorzy w Placówkach Opieki Mogą Korzystać z Marihuany Medycznej?

Opublikowane przez Norbert Tens w dniu

Amerykańskie badania pokazują że liczba w ciągu najbliższych 20-25 lat, wzrośnie w społeczności seniorów.Social Security Administration (SSA) twierdzi, że mężczyzna w wieku 65 lat może spodziewać się przeciętnego życia kolejnych 19 lat, podczas gdy kobiety w wieku 65 lat mogą spodziewać się, że będą żyć średnio 21 lat. Pokazując, że w 2040 r. będzie około 14 milionów ludzi w wieku 85+.

Mimo wszystkich tych statystyk dobrze, że wiek życia ludzi się wydłuża, lecz niekoniecznie jednak może iść to w parze z lepszą jakością życia. Wiadomo tyle, że tysiące ludzi zamkniętych w takich miejscach jest uzależniona od niebezpiecznych i uzależniających opioidów jako środków przeciwbólowych, pocieszające jest to, że jest możliwość wdrążania marihuany leczniczej by wszystkie osoby mogły się cieszyć jej niezwykłymi korzyściami. W Ameryce w ostatnim czasie podniosła się liczba starszych ludzi korzystająca z tych właściwości zioła. Natomiast, jest jedno dość nurtujące pytanie: czy możesz z niej korzystać w domu opieki? Jak opisują tamtejsze artykuły odpowiedź nie jest taka prosta.

Rzeczywistość nie jest to takie normalna jakby nam się mogło wydawało, gdyż porównując do sytuacji, że marihuana jest legalna w 29 stanach plus DC do użytku medycznego, co można przyjąć do świadomości, że marihuana byłaby legalna w ośrodkach opieki w tych stanach, co nie? Jednak nie całkiem. Niestety należy być przygotowanym na to, że każdy zakład opieki długoterminowej posiada swoje własne zasady a także jeżeli chodzi o marihuanę leczniczą. Nie wszystkie domy opieki mają takie same zasady bywa tak, że jedna lokalizacja zezwala a inna nie. Federal Cash podejmuje decyzję dotyczącą niektórych obiektów powodując pewne regulacje prawne dotyczące marihuany w obiektach przeznaczonych do opieki nad seniorami.

Dlatego na dzień dzisiejszy większa część domów opieki, które są wspierane przez rząd, dostają fundusze Medicare i Medicaid. W miejsce tego muszą przestrzegać określonych praw i standardów federalnych jeżeli nie będą tego przestrzegą może skutkować to utratą finansowania. Pamiętajmy, że jeżeli nawet kiedykolwiek znaleźlibyśmy się w takiej sytuacji i mieszkałbyś w takim stanie w którym używanie marihuany jest legalne, fakt, że jest to nielegalne, oznacza, że prawie wszystkie finansowane przez stan domy opieki zabraniają jej używanie.

Organizacja Deborah Pacyna z Kalifornijskiego Stowarzyszenia Zakładów Opieki Zdrowotnej reprezentuje 75% domów opieki w samej Kalifornii zwraca na to uwagę i co więcej śmiała przedstawić swoją politykę. Zgodnie z nią mieszkańcy nie dostali pozwolenia na korzystanie z marihuany, gdyż obiekty, z których korzystają, otrzymują pomoc federalną.
Z kolei, domy opieki które nie są uzależnione od federalnej gotówki, są zwyczajnie o wiele bardziej tolerancyjne. Przykładowo California Assisted Living Association, które reprezentuje 600 placówek, zasady różnią się w zależności od miejsca; podczas gdy niektórzy zakazują konopi, inni zdecydowanie podchodzą do niej jak do każdej jednej formy leczniczej. Wyjątkiem jest to że mieszkaniec który będzie korzystał z marihuany musi być zdolny do samodzielnego podawania.

Sprzeciw lekarza

I co, nawet kiedy trafisz do placówki, w której używanie marihuany jest dozwolone, jest możliwe że najzwyczajniej na świecie nie uzyskasz zgody lekarzy, dlatego że „nie ma wystarczających dowodów” na działanie medyczne. Uznaje się to za niewytłumaczalny absurd bo jest mnóstwo dowodów poparte dowodami naukowymi że konopie indyjskie są całkowicie bezpieczne i nie uzależnia a wręcz przeciwnie działa jako środek przeciwbólowy. .
W dodatku takie placówki zaopatrujące seniorów w marihuanę muszą wziąć pod uwagę, kilka kwestii dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Pierwsze i najważniejsze to indywidualna ocena osoby i jej dolegliwości przed podjęciem decyzji. Zwłaszcza kiedy domownik chce otrzymać marihuanę, dana placówka decyduje czy jest to konieczne. W takich miejscach palenie zdecydowanie nie jest dozwolone można korzystać jedynie z vape lub z używać artykułów spożywczych pod ścisłą kontrolą.

Podsumowanie

Jak wiemy, w Polsce nawet w snach nie było by to możliwe na ten czas i długo po nim, korzystanie z marihuany w domach opieki.. Natomiast, wracając do artykułu niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „czy medyczna marihuana jest dozwolona w placówkach opieki”. Zależne jest to od różnych czynników i od danej firmy a tym bardziej czy są finansowane przez władze federalne, czy też ich lekarze i personel są skłonni zezwolić na zioło na terenie. Przeważnie takie ośrodki nie są prawnie zobowiązane do zezwalania na korzystanie z marihuany, zatem wiedz że polegasz na ich dyskrecji. Stany jednoczone niestety wykorzystują w placówkach rutynowo pompują swoich mieszkańców bezużytecznymi i szkodliwymi opioidami w konsekwencji uzależniają ludzi oraz doprowadzają do różnego rodzaju skutków ubocznych.

Niezwykle przykro jest patrzeć co i od czego wszystko jest zależne, – dolary federalne dyktują przeważającą częścią decyzji związanych z marihuaną w placówkach ALF.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl