Co to jest Delta-8-THC oraz Różnice Pomiędzy Delta-9

Opublikowane przez Albert Penza w dniu

Z uwagi na fakt, że delta-8-tetrahydrokannabinol jest niedostrzeganym kannabinoidem, który nie mniej jak inne posiada właściwościach zarówno medycznych, jak i psychoaktywnych dopiero od niedawna pokazuje podobieństwo do dobrze znanego nam już pokrewnego delta-9-THC. Z Jednakże, oba kannabinoidy posiadają zbliżone cechy , ale delta-8-tetrahydrokannabinol nie jest kopią THC. Lecz jak pokazują nam eksperci w przeprowadzonych przez nich badaniach ma jednak unikalne wartości lecznicze. Czym się zatem różnią?

Według National Cancer Institute delta-8-THC można zdefiniować jako:
odpowiednik tetrahydrokannabinolu (THC) który odpowiada za właściwości przeciwwymiotne, przeciwlękowe, stymulujący apetyt, przeciwbólowy i neuroprotekcyjny. Co ważniejsze delta-8-THC wiąże się z receptorem CB1 sprzężonym z kannabinoidem G-białkiem, zlokalizowanym w ośrodkowym układzie nerwowym. Wymieniony środek wykazuje mniejszą siłę psychotropową niż delta-9-THC, ponieważ w przypadku podstawowej postaci THC, która występuje w konopiach indyjskich.

Wiemy już na tyle, że światowi badacze zwracają w ostatnim czasie szczególną uwagę na belta-8-THC pokazując nam jednocześnie czym sie różnią, a mianowicie delta-9-THC różni się chemicznie jedynie kilkoma wiązaniami atomowymi przy czym w dalszym ciągu dając swój wysoki poziom. Z kolei delta-8-THC występuje naturalnie tylko w minimalnym procencie, jednak jest to niewielki kanabinoid, działający w tle, podczas gdy bardziej opanowujące kannabinoidy odgrywają główną rolę. Firmy znajdują wartość w koncentrowaniu ezoterycznych kannabinoidów ponieważ wykazuję potencjał na ich unikalne efekty i zastosowania. Producenci konopi są w stanie skoncentrować Delta-8-tetrahydrokannabinol poprzez zaawansowane procesy ekstrakcji. Izolacja związku delta-8-THC w tym procesie odbywa się poprzez zmiany temperatury, próżni oraz przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu delta-9-THC na delta-8-THC. To pozwala nam oczyszczać i izolować określone kannabinoidy poprzez usunięcie wszelkich resztkowych rozpuszczalników, zanieczyszczeń oraz innych zanieczyszczeń. Do tej pory jedyny czysty Delta-8-tetrahydrokannabinol pochodzi od producentów chemikaliów aczkolwiek niestety nie jest dostępny do zastosowań komercyjnych ani medycznych.

Przedstawione badanie pokazuje jak cenna jest informacja o delta-8-THC, jednocześnie uświadamiając nas jak mało wiemy jeszcze o konopiach czyli jest najsilniejszy i najbardziej wyrafinowanym produktem końcowym, który oferuje użytkownikowi jeden z najczystszych, na legalnym rynku. Co ciekawe większość suszonych topów konopi zawiera mniej niż 1% delta-8-THC, zatem abyśmy mogli uzyskać produkt, który zawierały by większą ilość tego kannabinoidu, będzie to wykonalne jedynie poprzez ekstrakcję, izolację, konwersję i udoskonalenie suszonego topu konopi.

Dlaczego z pośród tylu kannabinoidami do izolacji jest wybrany delta-8?

Celem ekspertów było udoskonalenie i wyizolowanie tylu związków konopi, ile sa w stanie zrobić – delta-8 ten akurat przykuł uwagę ze względu na nowość a także płynące korzyści dla konsumenta. W pierwszej kolejności jest delta-8-tetrahydrokannabinol dlatego że ma mniejszą moc psychotropową niż jego pokrewny kuzyn delta-9 THC, który z kolei jest przeważającym składnikiem konopi występującym w tej roślinie.

Druga, rzecz jest taka jak już wiadomo z badań przeprowadzonych w1995 r. Przez dr Raphaela Mechoulama we współpracy ze szpitalem Shaare Zedek, szpitalem Bikur Holim i Uniwersytetem Hebrajskim w Jerozolimie. iż łączy się zarówno z receptorami CB1, jak i CB2 w ciele ludzkim.

Przeprowadzone testy w badani z delta-8 THC która została podana ośmiu dzieciaczkom w wieku od 3 do 13 lat będących w trakcie leczenia różnych nowotworów hematologicznymi. Dzieci poddano leczeniu różnymi lekami i chemioterapi przez osiem miesięcy przed leczeniem delta-8-THC. Leczenie delta-8-THC rozpoczęło się dwie godziny przed każdą sesją chemo i trwało co sześć godzin przez 24 godziny. Dzięki takiemu leczeniu wymiotom całkowicie zapobiegano, a działania niepożądane zgłaszano jako nieistotne.

Z pomocą nauki również mamy nadzieję wpływać na zalety delta-8-THC i wszystkich innych związków pochodnych konopi indyjskich.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog wwwkoneser o roślinach marihuany thc i konopi cbd
Copyright © wwwkoneser.pl